Gündem
  • 4.4.2021 14:06

Bildirici Amiral namaz kılana tepki Yahudilere sevgi gönderdi..

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı, hükümeti ve TSK’yı hedef alan gece yarısı bildirisine imza atan 103 emekli amiralden biri olan Türker Ertürk’ün tweetleri sosyal medyanın gündeminde  ..
Aynı Amiral hükümetin Libya Tezkeresine de karşı çıkmıştı.
Aynı Amiral Kanal İstanbul için de kampanya başlatarak, "Türkiye’nin güvenliğini ve egemenliği tehdit edecek, İstanbul ve Marmara Bölgesinin su kaynaklarını, ekolojik dengesini, doğal çevresini ve şehirciliğini tahrip edecek Kanal İstanbul pazarlamada! Yani Türkiye satışta!" ifadesi kullanmıştı.

O AMİRAL CHP'DE

Deniz Harp Okulu eski Komutanı emekli Tuğamiral Türker Ertürk, CHP TBMM Grup Toplantısı'nda törenle yeniden CHP'ye katıldı.
 

Türker Ertürk yaptığı yazılı açıklamada şunları kaydetti:

"​Bugün, Türkiye'de istisnasız her şey kötüye gidiyor ve hızla felakete doğru savruluyoruz. Bunun baş sorumlusu iktidardır. Her geçen gün devlet kurumları tahrip ediliyor ve tahribattan Türk Silahlı Kuvvetleri de ziyadesi ile nasibini alıyor. Halen seyrettiğimiz rotada bizi bekleyen Ortaçağ karanlığı, kan, kin ve gözyaşıdır.

Her dönemde ülkemizin düşmanları oldu ve olacaktır. Ama bu iktidar, cumhuriyet tarihimizde bir ilki başardı; tüm çağdaş dünyayı bize karşı birleştirdi ve düşman etti. Bu iktidarla ülkemizin geleceği yok, felakete savrulma durumundan çıkışı yok.

Bugün geldiğimiz yer itibarıyla iktidar, ülkemizin güvenliği, çıkarları, refahı ve iç barışı önündeki en büyük engeldir.

Özetle ifade etmeye çalıştığım bu nedenlerle, aralıksız sürdürdüğüm vatan, millet ve çağdaşlık mücadelesini CHP çatısı altında devam ettirme kararı aldım.

Mücadeleme CHP çatısı altında devam edecek olmama rağmen, bu iktidarın karşısına dikilen ve Türkiye'nin birliği ve esenliği peşinde olan tüm muhalif partiler ve demokratik kitle örgütleri Türkiye Cumhuriyeti'ne ve cumhuriyetimizin kurucu ideolojisine muhalif olmamaları kaydı ile benim için muteberdir ve desteğimi hak eder. Çıktığım bu yolda desteğinizi talep ediyorum. Tanrı utandırmasın, Yüce Türk Milletini ve ülkemizi korusun."

Emekli amiral Türker Ertürk yeniden CHP'de - Bursaport.com

Resim

Resim

 

İLGİLİ HABERLER