Bilim dünyasını heyecanlandıran kareler!

Bilim dünyasını heyecanlandıran kareler!
29.6.2017 - 00:15

Bilim dünyasını heyecanlandıran görüntüler!

Mars gezegenindeki çalışmalarına devam eden Curiosity Keşif Aracı'nın çektiği öne sürülen fotoğraflar tartışma yarattı. Gittiği her köşeyi Dünya ile paylaşan araçtan yansıyan yeni fotoğraflar, uzaylıların varlığına ilişkin gizemli bilgiler içeridiği yorumu yapılıyor. Fotoğraflardan bazılarında 'kemiği' andıran objelerin görülmesi Mars'taki yaşamı tartışan bilim insanları tarafından tartışıldı.

İnsanlık tarihinde bu zamana kadar gerçekleştirilmiş en köklü Mars görevlerinden birisi olan ve an itibariyle Mars yüzeyinde bulunan keşif aracıyla yoluna devam eden Curiosity, Kızıl Gezegen'de çektiği ilginç fotoğrafları NASA'yla paylaşmaya devam ediyor.

Bilim insanları heyecanlandıran görüntüler arasında en ilginci 'kalça kemiği'ni andıran bu kemik buluntuları. Martian Archaeology (Mars Arkeolojistleri) isimli grup tarafından video olarak yayımlanan bu görüntülerin dünya dışı yaşama ait olabileceğini öne sürüldü.

İngiliz Daily Mail gazetesinin haberine göre, dünya dışı yaşam üzerine çalışan grup, bu fotoğrafların ardından Kızıl Gezegen ile ilgili çalışmalarını hızlandırdı.

2 metreye kadar uzanan robotik kolları, 2.7 metrelik genişliği ve 2.1 metrelik yüksekliğe sahip Curiosity, daha önce de Mars'tan paylaştığı bu karelerle Kızıl Gezegen'in yüzeyindeki ilginç hareketleri gözler önüne sermişti.


Bilim dünyasını heyecanlandıran görüntüler
Bilim dünyasını heyecanlandıran görüntüler

Nasa's Curiosity Rover captured a mysterious circular formation of rocks on the surface of Mars earlier this month

 The pictures, including this colour altered image of the 'thigh bone', are presented in a video from conspiracy theorist group Martian Archaeology alongside several other Curiosity images that appear to show signs of life

 

 
BİLİM HABERLERİ
Yorumları Oku (0)
Yorum Yaz
Gönderilen yorumlardan sadece yorum sahibi sorumludur. Yasal yaptırımlar nedeniyle yorum sahiplerinin IP adresleri kaydedilmektedir. Lütfen gönderdiğiniz yorumların içeriklerine dikkat ediniz.
  Daha Fazlasını Görmek için Tıklayınız
  Hakkımızda/Künye
  • Sahibi : İntervizyon Prodüksüyon Organizasyon San.Tic.Ltd.Şti.
  • Kuruluş : 21 Mart 2001
  • Genel Yayın Yönetmeni :Metin ÖZER
  • Editörler
  • Melek Baritoğlu
  ; ;