İnanılmaz keşif! 6 ton ağırlığında ve 9 metre yükseklikte

İnanılmaz keşif! 6 ton ağırlığında ve 9 metre yükseklikte
3.9.2017 - 01:26

ABD'nin Colorado eyaletinde inşaat işçileri 66 milyon yaşında bir dinozor iskeleti buldu. Fosilleri inceleyen uzmanlar iskelet parçalarının 6 ton ağırlığında ve 9 metre yüksekliğe sahip bir otobura ait olduğunu açıkladı.

Çok nadir bulunan dinazor iskeleti ABD'nin Colorado eyaletinin Thornton kentinde inşaat işçileri tarafından rastgele bulundu. Kentin yeni polis karakolu ve itfaiye binasının yapımı için çalışan işçiler de durum karşısında şaşırdı.

İskelet büyük bir titizlikle olduğu yerden çıkarıldı. Dinozor iskeletinin 66 milyon yıl önce gömüldüğü belirtiliyor.

Bir Triceratops dinozoruna ait olduğuna inanılan iskeletin gerçek olduğu Denver Doğa ve Bilim Müzesi tarafından doğrulandı.

Uzmanlar dinozor fosilinin Mezozoik Çağ'da günümüzden 70 ila 135 milyon yıl önce devasa sürüngenlerin neslinin tükenerek, bugünkü böceklerin oluştuğu döneme ait olduğunu açıkladı.

Fosilin ait olduğu dinozor türü başında kalkan benzeri 3 adet boynuzla tanınıyor. Otobur beslenen dinozorun iskeletine bakarak uzamnalar yaklaşık 6 ton ağırlığında ve 9 metre yüksekliğinde belirtiyor.

Haberin Fotoğrafları
İnanılmaz keşif! 6 ton ağırlığında ve 9 metre yükseklikte İnanılmaz keşif! 6 ton ağırlığında ve 9 metre yükseklikte İnanılmaz keşif! 6 ton ağırlığında ve 9 metre yükseklikte İnanılmaz keşif! 6 ton ağırlığında ve 9 metre yükseklikte
Haberin fotoğrafları için tıklayınız
BİLİM HABERLERİ
Yorumları Oku (0)
Yorum Yaz
Gönderilen yorumlardan sadece yorum sahibi sorumludur. Yasal yaptırımlar nedeniyle yorum sahiplerinin IP adresleri kaydedilmektedir. Lütfen gönderdiğiniz yorumların içeriklerine dikkat ediniz.
  Daha Fazlasını Görmek için Tıklayınız
  Hakkımızda/Künye
  • Sahibi : İntervizyon Prodüksüyon Organizasyon San.Tic.Ltd.Şti.
  • Kuruluş : 21 Mart 2001
  • Genel Yayın Yönetmeni :Metin ÖZER
  • Editörler
  • Melek Baritoğlu
  ; ;