Tuvaletçi dededen bedavacılara isyan!

16.1.2016 - 09:47

Bir süre yurt dışında çalışıp emekli olduktan sonra memleketine dönenen İsmail Aydınoğlu, Türkiye’de iş ve çiş ahlakının gelişmesi gerektiğini belirtti. Emekli olduktan sonra Aydın’da tuvalet işletmeciliğine başlayan Aydınoğlu, gerek genel idarenin gerekse yerel yönetimlerin uygulamaları ile işletmecileri zora soktuğunu belirterek kendisi gibi pek çok kişinin bedavacılara hizmet etmek zorunda kaldığını söyledi.
Türk sinemasındaki “Maho Ağa” filminde olduğu gibi pek çok kişinin defi hacet ihtiyacını karşılamasına rağmen işi bedavaya getirmek istediklerini belirten İsmail Aydınoğlu, “Türkiye’de iş yapmak çok zorlaştı. Şu anda devlet deprem sigortası yaptırılmayan bir mekanda vatandaşın tuvalet ihtiyacını gidermesine dahi müsaade etmiyor.

Yani bizler para kazanmak için önce çiş yapılacak mekanı zorunlu deprem sigortası yaptırıyoruz. Daha sonra kirasını ödüyoruz. Ardından elektrik ve suyunu ödüyoruz. Bunun yanı sıra götürü değil her çişe bir fiş keserek vergimizi de ödüyoruz. Ama kimse bize sahip çıkmadığı gibi vatandaş tuvaletini yapıyor dışarı çıkarken içeride aynaya baktım bir şey yapmadım diyerek para ödemeden gitmek istiyor. Herkes bizim mekanda rahatlıyor ama biz bu durumdan rahat değiliz” dedi.

“DEFİ HACET 1 TL ÇAY 50 KURUŞ BİZ NASIL PARA KAZANALIM”
Aydın Büyükşehir Belediyesi’nin 50 kuruşa çay sattığı parkların açılması ile işlerin durgunlaştığını belirten İsmail Aydınoğlu, hesabını bilen vatandaşın artık şehir merkezinde tuvalet ihtiyacını parklarda giderdiğini söyledi. Aydınoğlu, “Bizim işler kışın iyi olur yaz tatilinde şehirde kimse kalmadığı için durgun olurdu. Şimdi yaz kış durgun oldu. Nasıl iyi olsun. Aydın’da tuvalet ücreti 1 TL. Büyükşehir Belediyesi Menderes ve Turistik Park’ta çayı 50 kuruşa satıyor. Vatandaş bir çay içiyor, tuvalete giriyor 50 kuruş kar ediyor. Bu durumda biz nasıl iş yapalım” diyerek Aydın’da tuvalet işletmeciliğinin de sıkıntı vermeye başladığını söyledi. 

Yorumları Oku
Yorum Yaz
Gönderilen yorumlardan sadece yorum sahibi sorumludur. Yasal yaptırımlar nedeniyle yorum sahiplerinin IP adresleri kaydedilmektedir. Lütfen gönderdiğiniz yorumların içeriklerine dikkat ediniz.
  Daha Fazlasını Görmek için Tıklayınız
   Hakkımızda/Künye
   • Sahibi : İntervizyon Prodüksüyon Organizasyon San.Tic.Ltd.Şti.
   • Kuruluş : 21 Mart 2001
   • Genel Yayın Yönetmeni :Metin ÖZER
   • Editörler
   • Necmi Kurucu
   • Melek Baritoğlu
   ihlas haber ajansı
   2002’den Gümüze Kesintisiz Yayın.
   Haber Vitrini’nde yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz.