Uzay aracındaki 'gizemli' deliği inceleyecekler!

Uzay aracındaki 'gizemli' deliği inceleyecekler!
12.12.2018 - 01:16

Uluslararası Uzay İstasyonu'nda (UUİ) görevli Rus  kozmonotlar, Soyuz uzay aracında sızıntı meydana gelen bölümü incelemek üzere  uzay yürüyüşüne çıktı.

Rus kozmonotlar Oleg Kononenko ve Sergei Prokopyev'in, 6 saat sürmesi  beklenen uzayyürüyüşünde UUİ'ye kenetli Soyuz MS-09 uzay aracının dış cephesini  inceleyeceği belirtildi.

Kononenko ile Prokopyev, ağustos ayında hava basıncının yitirilmesine  neden olan ve içeriden yamalanan deliği dışarıdan tetkik edecek, örnekler  toplayacak ve yeni bir termal örtü yerleştirmeden önce bölgenin dijital  görüntülerini alacak.

UUİ'ye ay başında Amerikalı ve Kanadalı astronotlar Anne McClain ve  David Saint-Jacques ile gelen Kononenko, yürüyüşten önce, bunun hem fiziksel hem  de teknik açıdan zorlu bir görev olduğunu söyledi.

Soyuz MS-09 aracının, 19 Aralık'ta astronotlar Prokopyev, Serena  Aunon-Chancellor ve Alexander Gerst'in Dünya'ya dönüşü için kullanılması  planlanıyor.

BİLİM HABERLERİ
Yorumları Oku (0)
Yorum Yaz
Gönderilen yorumlardan sadece yorum sahibi sorumludur. Yasal yaptırımlar nedeniyle yorum sahiplerinin IP adresleri kaydedilmektedir. Lütfen gönderdiğiniz yorumların içeriklerine dikkat ediniz.
  Daha Fazlasını Görmek için Tıklayınız
  Hakkımızda/Künye
  • Sahibi : İntervizyon Prodüksüyon Organizasyon San.Tic.Ltd.Şti.
  • Kuruluş : 21 Mart 2001
  • Genel Yayın Yönetmeni :Metin ÖZER
  • Editörler
  • Melek Baritoğlu
  ; ;