Gündem
  • 16.6.2019 22:15

Binali Yıldırım: 'Veri kopyalama işi FETÖ taktiğidir'

Cumhur ittifakı adayı Binali Yıldırım: 'Veri kopyalama işi FETÖ taktiğidir' dedi.

Cumhur ittifakı adayı Binali Yıldırım veri kopyalama olayıyla ilgili, "Vatandaşlarımız bilsin, teknoloji ile aram iyidir. Veri yedekleme ile kopyalama ayrı iştir. İstanbul'un verileri yedekleniyor hem de iki yerde. Bir bilgisayarınız da bile yedekleme sistemi vardır. Benim söylediğim cümlenin sadece ön kısmını ifade etti. Tabi ki belediye başkanının her şeyi inceleme yetkisi vardır. Ama neden kopyalama ihtiyacı duyuyor. O mahkeme kararı da yanlış dedi. Bu veri kopyalama işi bir FETÖ taktiği, bunu geçmişte onlar yaptı. Üç tane de dışarıdan uzman görevlendirildi. Kozmik odalara dışarıdan aday tahin edip görev veremezsiniz" dedi.

Binali Yıldırım: 'Bu seçimde oylar çalındı'

Binali Yıldırım: 'Bu seçimde oylar çalındı'

AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım, CHP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu ile birlikte katıldığı ortak yayında soruları yanıtlıyor.

AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım ile CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu'nun Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Merkezinde gerçekleştirileceği ve bütün kanallara açık olan ortak yayın, saat 21.00'de İsmail Küçükkaya moderatörlüğünde başladı.

İsmail Küçükkaya: “Biz seçmen olarak zarfın içine 4 pusula attık, sizde şunu söylediniz, nasıl olur 4 pusuladan 3'ü geçerli sayılır biri geçersiz sayılır?”

"YSK raporunda çaldılar yok"

Ekrem İmamoğlu: “AA bu veriyi niye kesti, sayın Yıldırım'ın tek bir açıklaması yok. AA yetkilileriyle görüştü mü, bakanlarla görüştüğünü ifade etti. Niçin 12 saat veri verilmedi. 20 bin 388 maddi hasarlardan indi. Geçersiz oylar sayılınca 13 bin 888 indi. Sonra sondaj yapacağız dediler ve 13 bin 729 a indi o sandıklar 57 sandıkta bizim adımıza artı oy çıktı. YSK bir karar verdi, sonuç son tutanakta budur 24 binden 14 bin 657 ye inen oy oranı. Burada 4 oy var, oyları çıkartıyoruz muhtarlık seçimi pırıl pırıl, ilçe meclis üyesi, ilçe belediye başkanlığı seçimi, şaibesi bir tek İBB başkanlığına dokunuyor. Bu olası bir şey değil. Bir örnek vermek istiyorum. Senin 20 liranın 5 lirası sahte diyorsunuz, buna kimse inanmaz. İBB seçimi tertemizdir, anamızın aksütü kadar helaldir. Çaldılar bunun içinde büyük bir itham var. Bu çaldıran lafı olmaz, kime söylüyorsunuz, AK Parti'li sandıkta görev alanlara mı söylüyorsunuz, diğer partili sandık kurulu üyelerine mi söylüyorsunuz. YSK raporunda çaldılar yok, halk dilinde söylediler diyor sayın Yıldırım, her yerde çaldılar sözü var.”

Yorumlar (3)

  • - CUMHUR

    Küçükkaya'ya Binalinin FETÖ ile ilişkisi sorulunca ben ne örgüt elemanı Feto’yu görmüşüm, ne de yurtlarında kalmışlığım yok" demişti; bilindiği gibi Yıldırım'ın Türkçe Olimpiyatlarında Gülen'e "Hoca efendi" şeklinde seslendiği görüntüler vardı ayrıca Binali Bey Gülen'in kardeşi Hasbi Nidai Gülen'in Erzurum’daki cenaze törenine katılmıştı arşivlerde bunun fotoğrafı mevcut Binali ve avanesi yol arkadaşları olan FETÖ cülerin taktiklerini iyi biliyorlar.

  • - Ne istediler de vermedik

    Bunu diyen kopyalar imamoğlu değil

  • - SEÇMEN

    DEMEK AKP'LİLERİN DERDİ, KORKUSU BUYMUŞ. VERİLERDE ORTAYA ÇIKACAK OLANLARDAN ÖYLE KORKUYORLAR Kİ SEÇİMİ İPTAL ETTİRDİLER. HAKSIZ YERE, HARAM OLARAK İSTANBUL'DEN SEMERESİNİ YİYENLER E.İMAMOĞLU SEÇİLİRSE HESAP VERME KORKUSU TAŞIYOR.

Yorum Yazın

İLGİLİ HABERLER