Gündem
 • 13.5.2019 22:40

Binali Yıldırım'dan CNN TÜRK'te önemli açıklamalar

AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım CNN TÜRK canlı yayınında Ahmet Hakan'ın sorularını yanıtladı. Yıldırım burada yaptığı açıklamada, "Adamlar sağlam çalmış" dedi.

Şöyle söyleyeyim, tabii ki YSK'da bir yargı kurumu. Yargının vereceği karar herkesi bağlar. Başından beri bunu söylüyoruz. O oy yerini buldu mu bulmadı mı bunun mücadelesini biz yaptık, itirazlar ederek. Endişelerimizin dikkate alınması için mücadele ettik. Bu kadar iki adayın yakın oy alması sonucu bu hukuki süreç önemli hale geldi. İtirazlarımızı yapmaya başlayınca bazı anormal bulgulara rastladık. Bunları gördükten sonra burada seçimin bir şaibe ile bir karşı karşıya kaldığı fikri daha da kuvvetlendi. Partim ve şahsım olarak öncelikle olarak biz iptal veya seçimin yeniden yapılması fikrine hiç itibar etmedik. Biz oyların yeniden sayılmasını talep ettik. Oradan çıkan sonuca razı olacaktık.

Cumhuriyet Halk Partisi, sayılmanın yapılmaması konusunda itirazda bulundu. Yeniden bütün oyların sayımı yolu kapanmış oldu. Daha önce verilen kararlara göre sayım yapıldı.

Yorumlar (4)

 • - CUMHUR

  YSK oylar çalınmadı sadece sehven kaydırma yapılmış tutanaklara eksik geçilmiş maddi hatalar düzeltildi buna rağmen fark fazla olduğu için İmamoğlu yine birinci çıktı demiştir; bunlar AA nın yayınladığı uydurma seçim sonucu şarhoşluğu ile bir şey çaldırmışlar ama kim çaldı neyi çaldı nasıl çaldı fark edememişler o anda sızmışlar yargıya taciz için başvursunlar.!

 • - Metin Özer

  AKP farklı kazanacak femiş daha önce de demiştı 31 marttan önceki sözleri aşağıda Sonucu baştan belli seçim ile ilgili bu kadar soru sorulmasının nedeni, kafa karıştıran anketler.

 • - CUMHUR

  YSK tüm sandıkları tek tek saydı geçersiz oyları bile geçerli kıldı yine başkan İmamoğlu dedi; millet AKP nin kulağını iyi çekmiş öbürünü de çekmek için güm sayıyor.!

 • - Zillet

  Chp Fetö yalakaları sınav hırsızlığı gibi Oy hırsızlığı yaparken Akpartili sandık görevlileri ne yapıyordu acaba

Yorum Yazın

İLGİLİ HABERLER