Gündem
  • 26.3.2019 09:42

Binali Yıldırım'dan dikkat çeken Suriyeli açıklaması!

Dikkat çeken Suriyeli açıklaması: Bizim misafirlerimiz, fakat...

Cumhur İttifakı'nın İBB Başkan adayı Binali Yıldırım, Suriyeli mültecilerle ilgili, "Bu insanlar bizim misafirimizdir. Ancak kuralları biz koyarız. Bir güvenlik problem oluştururlarsa, İstanbullunun huzurunu herhangi bir yerde, herhangi bir ilçede veya mahallede bozan olursa, hemen kulaklarından tutar göndeririz." dedi.

Cumhur İttifakı'nın AK Partili İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Başkan adayı Binali Yıldırım, Hürriyet'ten Ertuğrul Özkök'e konuştu.

Özkök'ün İstanbul'daki Suriyeli mülteciler konusundaki sorularını cevaplayan Binali Yıldırım, mültecilere geçici statü verildiğini, ülkelerinde düzen sağlandığı zaman Suriyelilerin geri gideceklerini belirtti. İstanbul'un asayişini korumak adına da kesin konuşan Yıldırım, şunları söyledi:

"Açıkça söylüyorum, isterseniz şu sözümü manşet yapın. Bu insanlar bizim misafirimizdir. Ancak kuralları biz koyarız. Bir güvenlik problem oluştururlarsa, İstanbullunun huzurunu herhangi bir yerde, herhangi bir ilçede veya mahallede bozan olursa hemen kulaklarından tutar göndeririz. Yani bu konuda en ufak bir müsamahamız yok. Yani, tabiri caizse dağdan gelip bağdakini kovacak bir pozisyona girmelerine asla izin vermeyiz."

Yorumlar (2)

  • - adsız

    KİMLERİ KULAKLARINDAN TUTUP GÖNDERİYORSUN? ONLAR SAYESİNDE EUROLAR GELİYOR. AB, 1,5 MİLYAR EURO MÜLTECİ PARASINI GÖNDERMEDİ DİYE KIVRANIP DURAN SİZLERSİNİZ. BİZLER GİDERİZ DE ONLAR GÖNDEREMEZSİNİZ.

  • - Cumhur

    Binali kendini aştı yahu istanbul'a belediye başkanı seçileceksin İçişleri Bakanının soylunun görevine talip olma, bu işlerde deneyimli olsaydın zaten RTe Soylunun yerine seni oraya bakan diye atardı demek ki tecrüben yokmuş.

Yorum Yazın

İLGİLİ HABERLER