Asayiş
  • 31.8.2013 17:34

Bir annenin yürek burkan feryadı!

Dövüldüğü ve silahla sırtından vurularak öldürüldüğü tespit edilen Balaç'ın annesi Nuray Balaç, yerde yatan oğlunu görerek yanına gitmesine izin vermeyen jandarmaya, "Ne olur çekilin, ben annesiyim. Çocuğumu göreceğim" diyerek yalvardı.

Malkara İlçesi'ne bağlı Ballıköy'de oturan Zafer Balaç, dün akşam kahveye gideceğini söyleyerek evden çıktı. Saat 23.00 sıralarında annesi Nuray Balaç ile telefonda konuşan eve geleceğini söyleyen Zafer Balaç'dan bir daha haber alınamadı. Sabah oğlunun eve gelmediği görerek cep telefonundan arayan anne Balaç, cevap alamayınca telaşa kapıldı. Bu sırada tarlasına bakmak için yola çıkan bir çiftçi Ballıköy ile Balabancık Köyü arasındaki Çeşme Mevkii'nde Zafer Balaç'ın cesedini buldu. Jandarma ve sağlık ekiplerinin yaptığı incelemede Balaç'ın dövüldüğü ve silahla sırtından vurulduğu tespit edildi.

ANNENİN YÜREK BURKAN FERYADI

Evine yaklaşık 2 kilometre uzaklıkta cesedi bulunan Zafer Balaç'ın annesi Nuray ve babası Zekai Balaç, acı haberi alınca olay yerine geldi. Oğlunun öldürüldüğünü görünce gözyaşlarına boğulan annesi Nuray Balaç, yerdeki cesedin yanına gitmek istedi ancak jandarma izin vermedi. Anne Balaç, "Ne olur çekilin, ben annesiyim. Çocuğumu göreceğim ne olur diyorum size. Yazıklar olsun gitti oğlum, evladım benim canım evladım" diyerek sinir krizi geçirdi. Çevredekiler tarafından sakinleştirilmeye çalışılan anne Balaç, komşularının aracıyla Malkara Devlet Hastanesi'ne götürüldü. Baba Zekai Balaç ise oğlunun ardından gözyaşı döktü.

YANINDA SİLAH VE TELEFONU BULUNDU

Olay yerinde inceleme yapan jandarma ekipleri ölü olarak bulunan 20 yaşındaki Zafer Balaç'ın cesedi yanında bulunan cep telefonu ve ruhsatsız tabanca incelemeye alınırken, kesin ölüm nedeninin belirlenmesi için ceset İstanbul Adli Tıp Kurumu'na gönderildi.

ÜNİVERSİTEYE KAYIT YAPTIRACAKTI

Evinin yakınlarında ölü bulunan Zafer Balaç'ın önümüzdeki Pazartesi günü Sakarya Üniversitesi Sakarya Meslek Yüksek Okulu Muhasebe ve Vergi Uygulamaları bölümüne kayıt yaptırmak için gitmeyi planladığı belirtildi. Zafer Balaç'ın katilinin bulunması için jandarma ekiplerinin başlattığı soruşturma sürüyor. 

İLGİLİ HABERLER