Yaşam
  • 30.7.2009 11:57

BİR PARFÜM SIKTI, 34 KİŞİ HASTANELİK OLDU!

ABD'nin Texas eyaletine bağlı Fort Worth kentinde bir bankanın çağrı merkezinde çalışan bir kişinin sıktığı parfüm nedeniyle 144 kişi rahatsızlandı, 34 kişi hastaneye kaldırıldı.

Yetkililer, Bank of America adlı bankanın çağrı merkezinde meydana gelen olayda, itfaiye yetkililerinin önce karbonmonoksit veya diğer toksik gazlardan şüphelendiğini, ancak daha sonra insanların, bankada çalışan bir kişinin sıktığı parfüm nedeniyle rahatsızlandıklarının ortaya çıktığını belirtti.

MedStar ambulans şirketi sözcüsü Lara Kohl olay nedeniyle 34 kişinin, baş dönmesi ve nefes alamama gibi şikayetlerle 12 ambulansla hastaneye sevk edildiğini, 110 kişinin ise ayakta tedavi edildiğini söyledi.

Fort Worth itfaiye teşkilatından Teğmen Kent Worley, olayın, çağrı merkezi çalışanlarından birinin parfüm sıkmasının ardından binadaki 2 kişide baş dönmesi görülmesinden sonra büyüdüğünü belirtti.

Worley, çağrı merkezindeki diğer görevlilerin, benzer semptomları bulunan kişilerin binadan çıkması için anons yapılmasının ardından rahatsızlandığını kaydetti. Olayı soruşturan görevliler ne tip bir parfümün buna neden olduğunun henüz bilinmediğini bildirdi.

İLGİLİ HABERLER