Gündem
  • 1.4.2020 09:00

'Biz Bize Yeteriz' kampanyasına karşı harekete geçtiler

Koronavirüs salgınıyla mücadele tüm Türkiye’yi kenetlerken bazı siyasetçilerin “dayanışma kampanyası”nı siyasi çekişmelere alet etmesi şaşkınlıkla karşılandı.

Dünyayı etkisi altına alan koranavirüse karşı tüm Türkiye kenetlenirken, muhalefet partileri tüm dünyayı kasıp kavuran salgından siyasi rant devşirmeye kalktı. İYİ Parti, CHP, Saadet Partisi ve Gelecek Partisi “Biz bize yeteriz Türkiyem” kampanyasını sabote etmek için ardı ardına açıklamalarda bulundu.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Grup Başkanvekili Özgür Özel: “Bu ülkenin bugünlerini ve yarınlarını bu yandaş çevreye vermeyi tercih ettiler. O nedenle bugün para yok.”

CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun: Saray maalesef, yine halkı koruyacak tedbirler alamıyor. Onlar halka akıl veriyor; biz ise destek!

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba: Dolar artınca “Halk dolar satsın”, deprem olunca “Halk yardım yapsın” salgın olunca “Halk para toplasın.” O zaman size ne gerek var?

CHP Milletvekili Müzeyyen Şevkin: “Milletimiz derdine derman için para dağıtılmasını beklerken bol sıfırlı IBAN numarası dağıttılar. Otur sıfır.

CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç: Başka ülkeler, koronayla mücadele eden halkına para desteği veriyor, biz, halkımızdan para yardımı bekliyoruz.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Tuncay Özkan: “IMF’ye borç verecek durumdayız dediler, IBAN ile vatandaştan para istediler. Nereden nereye geldi Türkiye.

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu: Her ay devlete vergisini ödeyen halk, sigorta fonundaki parasını bile işleten yandaş sermayenin bağışlarına muhtaç edilmeye çalışılıyor. Biz bize yeteriz de siz bize yetmiyorsunuz.”

Davutoğlu da katıldı

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu: “Milletimiz fedakardır, ihtiyaç duyduğunda sadece malını değil canını da vermekten kaçınmaz. Tarihimiz bunun örnekleriyle doludur. Ancak koronavirüs karşısında bütün devletler vatandaşlarına para aktarırken, bizde vatandaştan para toplanıyor. Burada bir terslik yok mu?”

İLGİLİ HABERLER