Asayiş
  • 23.1.2015 12:49

Böyle bir aile kavgası görülmedi

42 yaşındaki Ramazan Yavuzsan, 14 yıl önce eşi 37 yaşındaki Dilek Yavuzsan'ın dedesi ve ninesini öldürüp, babasını yaralamaktan ceza aldı. Cezasını tamamlayıp geçen yıl mart ayında tahliye olan Ramazan Yavuzsan, eşi ve oğlunun Aksaray'da oturduğunu öğrendi. Aksaray'a giden Ramazan Yavuzsan, geçen Ekim ayında eşi ve oğluyla Antalya'ya taşınıp, Kepez İlçesi Fatih Mahallesi 3413 Sokak'ta 19 numaradaki müstakil evde oturmaya başladı. İddiaya göre çiftin arası bir süre sonra bozuldu. Geçen 29 Aralık günü yaşanan tartışma sonrasında eve gelen polis ekipleri, ifadesini aldığı Ramazan Yavuzsan'a 30 gün uzaklaştırma cezası verdi.

BENZİNLE YANDI

Ertesi gün öğle saatlerinde eve gelen Ramazan Yavuzsan, eşiyle yeniden kavga etti. Ramazan Yavuzsan, başına dökülen benzinin alev almasıyla yandı. Yüzünde ileri derecede yanıklar oluşan Yavuzsan hastaneye götürülürken, eşi ve çocuğu gözaltına alındı.

'KENDİSİNİ YAKTI' DEDİLER

Dilek Yavuzsan polisteki ifadesinde, "Eşim eve geldiğinde elinde benzin bidonu vardı. Barışma teklifinde bulundu. Ben reddedince yanında getirdiği benzini üzerine döküp çakmağı ateşledi. Alev alınca biz de kurtarmaya çalışırken yaralandık" dedi.

Dilek ve Umut Yavuzsan, polisteki ifadelerinin ardından sevk edildikleri mahkemece tutuklandı.

22 GÜN SONRA İFADE VERDİ

Akdeniz Üniversitesi Hastanesi Yoğun Bakım Servisi'nde 22 günün sonunda ilk kez konuştu. Ramazan Yavuzsan polise, "Beni karım ve oğlum yakarak öldürmek istedi" diye ifade verdi. Yavuzsan şunları anlattı:

Cezamı yattım ve çıktım. 14 yıl sonra eşimi ve oğlumu internetten buldum. Eşimi ve çocuğumu, onlara yardımcı olmak için Antalya'ya yanıma getirdim. Ama onların amacı farklıymış. Beni tuzağa düşürüp geçmişin intikamını almakmış. Olaydan bir gün önce internet yüzünden eşimle tartışmıştım. Sabaha kadar internetle uğraşıyordu. Ben de 'Yat uyu sabah işe gideceğim' diyordum. Tartışmalar bu yüzden çıktı. Bu da bahaneymiş zaten. Olaylardan bir gün sonra da oğlumla birlik olup beni bu hale getirdiler."

'BENZİNİ MOTOSİKLETİMDEN ÇEKMİŞLER'

Olayın olduğu gün, Aksaray'a gidinceye kadar kalmalarını söylemek için eve gittiğini kaydeden Yavuzsan, "Evin anahtarının onlarda kalmasını söyleyecektim. 'Aksaray'a gidene kadar oturun yine ben kirasını ödeyeyim' demeye gitmiştim. Nitekim beni tuzağa düşürdüler, oğlum sopayla arkadan vurup beni darp etti. Sonra kafamdan aşağı benzin dökerek yaktılar" diye konuştu.

Kendisini yaktıkları benzini, evden ayrılırken kapı önünde bıraktığı motosikletten çektiklerini ileri süren Ramazan Yavuzsan, "İlk darbeyi, oğlum Umutcan'dan yedim. Ondan sonra kendimi kaybetmişim. Fakat benzinin dökülme anını hatırlıyorum. Benzin plastik yumuşatıcı kutusundaydı. Eşimin kafamdan aşağı döktüğünü hatırlıyorum. O andan sonrasını hatırlamıyorum" dedi.

'ASLA KENDİMİ YAKMADIM'

Eşi ve oğlunun ifadelerinde 'kendini yaktı' dediklerini öğrendiğini kaydeden Ramazan Yavuzsan şöyle konuştu:

"Asla kendimi yakmadım. Çünkü ben 14 yıl cezaevinde yattım. Kendime zarar versem kaybedeceğim hiçbir şey yoktu. Onca borcun altına girip onları Aksaray'dan Antalya'ya getirmezdim. Polise de eşim ve çocuğumun beni yaktığını söyledim. Onlara geçmişte yaptığım hatalardan ders aldığımı, sadece insanlık yapmak istediğimi söyledim. Şu an cezaevinde olduklarını öğrendim. Ama hangi cezaevinde olduklarını bilmiyorum."

'O ÇOCUK ONUN OLAMAZ'

Ramazan Yavuzsan'ın annesi 63 yaşındaki Meryem Yavuzsan da, "Oğlum Antalya'da yaşıyordu. İnternetten çocuğu ve karısını bulmuş. O çocuk onun olamaz. DNA testi istiyorum. Böyle olacağını tahmin ettiğim için 'Oğlum dikkatli ol' demiştim. Yavrumu yaktılar, oğlum kendini yakmaz" dedi.
Erol AKKIR/ANTALYA, (DHA) -

İLGİLİ HABERLER