Spor
  • 15.5.2019 18:52

Böylesi görülmedi! Şampiyonluğu kaçırdılar, küme düştüler

Şampiyonluğu son maçta kaçıran Bölgesel Amatör Lig 5. Grup takımlarından Medcem Silifke Belediyespor, statü gereği bir alt lige düştü.

Türkiye'de herkesin gözü Süper Lig'de ancak alt liglerde ilginç şeyler yaşanıyor. Türk futbolunda düzeltilmesi gereken konulardan biri olarak görülen alt liglerde yaşanan son olay herkese 'pes artık' dedirtti.

Bölgesel Amatör Lig 5. Grupta 25 hafta yenilgi yüzü görmeyen ancak son hafta kendi saha ve seyircisi önünde 68 Yeni Aksaray Belediyespor'a yenilerek 3. Lig hayallerini yitiren Medcem Silifke Belediyespor bir alt lige düştü.

Böylesi ne görüldü ne duyuldu! Şampiyonluğu kaçırdılar, küme düştüler

Küme düşme maçında İdmanyurdu'na yenildiler

68 Yeni Aksaray Belediyespor'a yenilerek 3. Lig hayallerini yitiren Medcem Silifke Belediyespor, statü gereği ligde kalma-düşme maçına çıkartıldı. Tarsus Şehir Stadında oynanan maçta Mersin Süper Amatör Lig şampiyonu İdmanyurdu 1925, rakibini mağlup ederek BAL Ligine yükseldi.

İşte BAL'daki statü

BAL'daki tartışılan statüde 4 takımdan hiçbiri TFF 3.Lig'e yükselmez ve küme düşmezse, dört takım arasında sezon sonu puan tablosunda en üst sırada olan takım BAL'da kalır, ikinci olan takım yerel lig sıralamasına göre bir takım ile baraj müsabakası oynar. En alt sırada olan iki takım yerel lige düşer ifadeleri kullanılıyor.

(Yeni Şafak)

Yorum Yazın

İLGİLİ HABERLER