Spor
  • 21.8.2009 00:15

BROOS: 'MAĞLUBİYET ACI VERİCİ!..'

Trabzonspor Teknik Direktörü Hugo Broos, kendi sahalarında Toulouse'a 3-1 kaybetmelerinin acı verici olduğunu söyledi.

Rakipleri karşısında ilk yarı her şeyi yaptıklarını anlatan Broos, şöyle devam etti:

''İlk yarı birçok gol pozisyonu yakaladık, oyuna hükmettik. Fakat Toulouse gol yollarında çok etkiliydi. İlk fırsatta gol attı. İlk yarı için 1-1 adil sonuç değildi. İkinci yarı ilk yarıdaki kadar iyi oynamadık. Duran topta onların oyuncularını boş bıraktık. Maç öncesi oyuncularımı o konuda uyarmıştım. Üçüncü golü saymıyorum. Çünkü gol için rakibe devasa alanlar bırakmıştık. Dürüst olmak gerekirse iki yarı arasında oyun olarak büyük fark var.''

Yaklaşık 2 haftadır takıma yapılabilecek olası takviyeler üzerinde çalıştıklarını ifade eden Broos, ''Biz şurası gerçek ki bazı kulüpler gibi 8-10 milyon dolarları veremeyiz. Makul oyuncular ancak alabiliriz. Bunun için çalışmalara devam ediyoruz'' diye konuştu.

Trabzonspor'un fizik kondisyonun daha düşük olmasının iki lig arasındaki farktan kaynaklanmadığını kaydeden Broos, şöyle dedi:

''Biz bugün sonuca gitmesi gereken takımdık. Hücum oynadık, savunma yapmak çok daha kolaydır. Fırsatları da yakaladık ama böyle maçlarda fırsatları değerlendirmek gerekiyor. İkinci yarı fizik olarak düştük. İlk yarıdaki enerjimizi kaybettik. Çok boş alan bıraktık onlar da faydalandılar.''

CASANOVA, SONUÇTAN MEMNUN
Toulouse FC Teknik Direktörü Alayin Casanova, Trabzonspor karşısında aldıkları sonuçtan memnun olduklarını söyledi.

Casanova, Trabzonspor'a karşı sonuca kolay varmadıklarını belirterek, ''İyi bir atmosfer vardı. Oyuna iyi başladılar. Daha sonra oldukça bastırdık. Trabzonspor'un bizi zorladığı anlar da oldu. Ama sonunda belli şekilde baskımızı devam ettirip sonucu elde ettik'' dedi.

Böylesine bir Trabzonspor beklemediğini ifade eden Casanova, '' Trabzonspor çok iyi bir seviyede bir takım. Ama rövanş maçında da aynı sabrı ve direnci göstermek zorundayız. Orada da iyi bir Trabzonspor bekliyoruz'' diye konuştu.

Bordo-mavili futbolculardan Serkan ise aldıkları yenilgiye karşı ümitlerini kaybetmediklerini ve Fransa'ya ümitli bir şekilde gideceklerini kaydetti.
Bu arada bordo-mavili taraftarlar, maçın son bölümünde oyundan çıkan Tayfun Cora'ya tepki gösterirken maç sonunda konuk takımı alkışladılar.

İLGİLİ HABERLER