Asayiş
  • 21.1.2014 23:17

Bu araçta 3 akademisyen paramparça oldu


KKTC’de meydana gelen trafik kazasında, Lefke Avrupa Üniversitesi’nde öğretim görevlisi olan 3 kişi hayatını kaybetti, 5 kişi de yaralandı.
 

KKTC’de Lefkoşa-Güzelyurt anayolunun Türkeli kavşağında meydana gelen trafik kazasında, Lefke Avrupa Üniversitesi’nde öğretim görevlisi olan 3 kişi hayatını kaybetti, 5 kişi de yaralandı.

Dün akşam meydana gelen kazada, Çiğdem Altınfincan (34) yönetimindeki LF 707 plakalı araç, Türkeli kavşağını 400 metre kadar geçtikten sonra direksiyon hakimiyetini kaybederek orta refüje girdi. Araç, çarpmanın etkisiyle yükselerek önce Güzelyurt’tan Lefkoşa’ya doğru seyreden Ayşe Hadımcı Candemir (30) yönetimindeki JU 802 plakalı arabanın tavanına; ardından da yine aynı istikametteki Naci Kanatlı’nın (43) kullandığı FZ 284 plakalı aracın sol üst yan kısmına çarptı.

Kazada JU 802 sürücü Ayşe Hadımcı Candemir ile aynı araçta yolcu olarak bulunan Figen Arkın (38) ve İmge Kozok (27) kaza yerinde hayatını kaybetti. Aynı araçta yolcu olarak bulunan Dilek Yılmaz (32) ağır yaralandı.

Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’ne kaldırılan Yılmaz’ın durumunun ağır olduğu ve yoğun bakım servisinde tedavi altına alındığı belirtildi. Ölen üç gencin Lefke Avrupa Üniversitesi’nde öğretim görevlisi olduğu öğrenildi.

LF 707 plakalı aracın sürücüsü Çiğdem Altınfincan’ın sağ kolunun kırıldığı feci kazada, FZ 284 plakalı aracın sürücüsü Naci Kanatlı ile aynı aracın yolcuları Süheyla Kanatlı (40) ve Fethiye Kanatlı (8) da yaralandı.

Süheyla Kanatlı’nın YDÜ Tıp Fakültesi Hastanesi’ne kaldırıldığı; öteki yaralıların ise ve Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nde tedavi gördüğü kaydedildi.Polisin kazayla ilgili soruşturması sürüyor. Kazada ölen iki kişinin cenazelerinin bugün toprağa verilmesi bekleniyor.

İLGİLİ HABERLER