Sağlık
  • 5.4.2020 23:58

Bu ilaç koronavirüsü 48 saat içerisinde öldürüyor

Bilim insanları bomba gelişmeyi dünyaya duyurdu! Koronavirüsü 48 saat içerisinde öldürüyor

Avustralyalı bilim insanları tarafından yapılan testlere göre, ABD Gıda ve İlaç Dairesi onaylı Ivermectin isimli tabletin, koronavirüsü 48 saat içerisinde öldürdüğü sonucu ortaya çıktı.

Avustralyalı bilim insanlarının laboratuvar ortamında yaptığı testlere göre, parazit öldürücü tablet Ivermectin, koronavirüsün hücreler içerisinde büyümesini engelliyor ve virüsü 48 içerisinde öldürüyor.

Avustralyalı bilim insanları parazit öldürücü tablet Ivermectin'in laboratuvar ortamında Kovid-19 virüsünü 48 saat içerisinde öldürdüğünü açıkladı. ABD Gıda ve İlaç Dairesi'nin (FDA) de onayını alan Ivermectin, daha önce AIDS, dengue ateşi ve grip gibi virüs kaynaklı hastalıkların tedavisinde kullanılıyordu.

Koronavirüsün hücreler içerisinde büyümesini engelliyor

Melbourne şehrindeki Monash Üniversitesi'nde görevli araştırma görevlilerinin laboratuvar ortamında yaptığı testlere göre bir doz Ivermectin, koronavirüsün hücreler içerisinde büyümesini engelliyor.Üniversitenin Biyokimya Keşif Enstitüsü Başkanı Dr Kylie Wagstaff yaptığı açıklamada, "Yaptığımız deneylerde bir doz ilaç (Ivermectin) 24 saat içerisinde Covid 19'a ait RNA virüslerini büyük ölçüde azaltıyor ve 48 saatte de tamamen yok ediyor." diye konuştu.

"Ivermectin etkili ancak korokavirüse karşı aşı bulmak şart"

Şu anda tüm dünyaya yayılan koronavirüse karşı yüzde 100 etkili olan bir ilacın bulunmadığını belirten Wagstaff, "Bu ilaç zaten dünyanın birçok ülkesinde mevcut. Bu sebeple hastalara şimdilik yardımcı olacaktır. Ancak kesin bir tedavi için Covid 19'a karşı aşının bulunması gerekiyor." diye de sözlerine ekledi.Monash Üniversitesi'nde koronavirüse karşı etkili olabilecek bir ilacın bulunması içinse klinik çalışmaların devam ettiği belirtildi. Üniversitenin çalışmalarını Peter Doherty Enstitüsü ile

66 bin kişi hayatını kaybetti

İlk kez Çin'in Vuhan kentinde ortaya çıkan ve hızla tüm dünyaya yayılan koronavirüs sebebiyle 5 Nisan 2020 itibariyle 1.2 milyonu aşkın kişi enfekte olurken, 66 bini aşkın kişi de hayatını kaybetti. Dünya Sağlık Örgütü'nün açıklamalarına göre yüzde 21 öldürme oranına sahip salgına karşı yürütülen aşı çalışmalarının kesin sonuç vermesi için en az 12 ila 18 süre gerekiyor.

Yorumlar (2)

  • - CUMHUR

    Hikayeye göre vücut düşmana karşı antikor üretmiyormuş; sadece virüs bulaşmışsa onu belli bir süreliğine yok ediyormuş hasta izoleden çıkıp tekrar bu virüse muhatap olursa aynı süreç devam ediyor; bunun için ya aşı vasıtasıyla zayıf virüs bulaşı enjekte edip vücudun antikor üretmesini sağlamak, yada antikor testi pozitif çıkan hastanın antikorlu kanını hastaya enjekte etmek bunun içinde afarez cihazlarına ve duyarlı bağışçılara ihtiyaç var.!

  • - Hakan

    Ya arkadaş her gün asparagas yalan dolan haberlerle karşımıza çıkıyosunuz. Az cidfi olun. Bilime inanın. Milletle alay etmeyin. Neyin kafasını yaşıyorsunuz. O kadar doktor henüz ilaç bulunamadı diyor. Siz hergün ilaç yazıyorsunuz. Böyle reklammı olur. Ciddi olun bşiz zaten tıklarız sitenize.

Yorum Yazın

İLGİLİ HABERLER