Gündem
  • 31.10.2017 10:43

Bülent Tezcan hakkında soruşturma

Bülent Tezcan hakkında soruşturma

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yönelik ifadeleri nedeniyleBülent Tezcan hakkında soruşturma başlattı.

CHP Sözcüsü Bülent Tezcan'ın "Recep Tayyip Erdoğan faşist diktatördür. Hem de onların anladığı dilden söylüyorum, şeddelisidir diktatörün şeddelisidir hem de" sözleri için Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlattı.

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Bülent Tezcan, önceki gün, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a hakaret ettiği gerekçesiyle adli kontrol şartı uygulanıp, yurt dışına çıkış yasağı getirilen Tekirdağ’ın Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat’a destek vermek için kente gitmiş, burada yaptığı konuşmada “Ne demiş Süleymanpaşa Belediye Başkanımız; ‘Faşist, diktatör’ demiş. Kime demiş? AK Parti Genel Başkanı Erdoğan’a demiş. İddia bu. Şimdi Ekrem Başkan bu lafı dedi ya da demedi ben onu bilmem. Ama Tekirdağ meydanında ben söylüyorum, Recep Tayyip Erdoğan faşist diktatördür. Hem de onların anladığı dilden söylüyorum, şeddelisidir diktatörün şeddelisidir hem de.” demişti.

Tartışmalara konu olan bu sözlerin ardından, Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP Sözcüsü Bülent Tezcan hakkında avukatı aracığıyla suç duyurusunda bulundu.

SAVCILIK DÜĞMEYE BASTI

Sabah saatlerinde ise Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının Tezcan hakkında soruşturma başlattığı bildirildi.

İLGİLİ HABERLER