Spor
  • 18.11.2016 11:59

Burak Yılmaz Beşiktaş'a geliyor

Çin Ligi’nde yeni sezonun 2017 Mart’ta başlayacak olmasını fırsat bilen Beşiktaş'ın, Burak Yılmaz'ı kiralamak için Beijing Guoan Kulübü ile yakında pazarlığa başlayacağı iddia edildi. Siyah beyazlıların hedefi, tecrübeli golcünün yıllık ücretinin önemli bir kısmını ödeyip, mutlu sona ulaşmak.

Galatasaray’dan ayrıldıktan sonra kariyerine Çin Süper Ligi takımlarından Beijing Guoan’da devam eden Burak Yılmaz’ın adı, son dönemde Beşiktaş’la anılmıştı. Siyah-Beyazlılar’ın hocası Şenol Güneş, Trabzonspor’da da birlikte çalıştığı Burak’ı istediğini yönetime iletti.

Bu konudaki raporunu da başta Başkan Fikret Orman olmak üzere yöneticilere ileten Güneş, bir an önce harekete geçilmesi gerektiğini vurguladı. Çin Ligi’nin sona ermesi ve yeni sezonun Mart başında start alacak olması sebebiyle Kartal, Beijing’i, 6 aylık bir kiralık anlaşmasına ikna etmeye çalışacak. Öncelikli olarak Burak’ın menaceriyle temasa geçip, bir maliyet çıkarılmasını isteyen Beşiktaş, uygun bir ücretle bu işte mutlu sona ulaşmayı hedefliyor.

YILLIK 8 MİLYON EURO ALIYOR
Çin temsilcisinden yıllık 8 milyon Euro (28.6 milyon TL) alan Burak’ın, sadece 6 aylık maaşını yani 4 milyon Euro’yu (14.3 milyon TL) vermeyi planlayan Başkan Orman, yüksek bir kiralama bedeli ödemeye ise sıcak bakmıyor. Çin kulübüne önümüzdeki günlerde bu teklifin iletileceği belirlendi. Oradan gelecek cevaba göre de yeni bir formül bulunup, yıldız golcünün Beşiktaş’a gelme ihtimalinin artırılması bekleniyor.

31 yaşındaki milli futbolcunun da, Türkiye özlemi sebebiyle kısa süreli de olsa buraya gelmek ve onun bu noktaya gelmesinde payı büyük olan Güneş’le tekrar çalışmak istediği ifade edildi. (Fanatik)

 

İLGİLİ HABERLER