Spor
  • 2.6.2014 22:44

Burak Yılmaz’dan çarpıcı açıklamalar

Galatasaraylı futbolcu Burak Yılmaz, şu anda Türkiye’nin en iyi hocasının Ersun Yanal olduğunu ve Atletico Madrid’le şampiyonluk yaşayan yıldız futbolcu Arda Turan’ın gelecek sezon büyük olasılıkla Manchester United’da forma giyeceğini söyledi. Sarı-kırmızılı futbolcu Burak Yılmaz, Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın’ı makamında ziyaret ederek, yeniden belediye başkanlığına seçilmesi dolayısıyla tebrik etti. Yılmaz, ziyarette önemli açıklamalarda bulundu.
“ARDA TURAN BÜYÜK İHTİMALLE MANCHESTER UNITED’DA FORMA GİYECEK”

Atletico Madrid formasıyla İspanya’da şampiyonluk yaşayan milli futbolcu Arda Turan’la dün birlikte olduğunu belirten Yılmaz, “Manchester ile yapılan görüşmelerde olumlu sonuçlar ortaya çıkmış. Büyük olasılıkla önümüzdeki sezon Arda, Manchester United’de top koşturacak” dedi.

“EN BÜYÜK EKSİKLİK ALT YAPI”

Türk futbolunun en büyük eksikliğinin alt yapı olduğunu vurgulayan Burak Yılmaz, “Türk futbolu ne yazık ki ehil insanların elinde değil. Ülkemizde çok yetenekli gençler var ama alt yapı ve ehil insan eksikliği nedeniyle bu yetenekler yok olup gidiyor” dedi.

Yılmaz, kendisine yöneltilen bir soru üzerine şu anda Türkiye’de en başarılı teknik direktörün Ersun Yanal olduğunu söyledi.

“TRABZONSPOR CAMİASI BENDEN ÖZÜR DİLEYECEK”

Yılmaz, Trabzonspor’da oynadığı yılları hiçbir zaman unutmadığını ve orada çok mutlu günler geçirdiğini ifade ederek, “Şu anda konuşamıyorum ama zamanı geldiğinde elbette konuşacağım. İşte o zaman Trabzonspor camiası benim ne kadar haklı olduğumu görüp benden özür dileyecek. Sorunun kaynağının benim değil, Sadri Şener olduğu görülecek” şeklinde konuştu.

Özel yaşamıyla ilgili de açıklamalarda bulanan sarı-kırmızılı futbolcu Burak Yılmaz, evlenmeyi düşündüğünü, bunu en çok da annesinin istediğini ve şu anda bir adayın bulunmadığını dile getirdi. Milli futbolcu Burak Yılmaz, Başkan Aydın’a imzalı formasını hediye etti. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Murat Aydın da, golcü futbolcuya mesir macunu ikram etti.

İLGİLİ HABERLER