Spor
  • 31.5.2013 12:25

Bursaspor’a bir başkan adayı daha

Bursaspor’da 7 Haziran tarihinde yapılacak olağanüstü kongre öncesi adaylığını açıklayan İlhan Uslu, resmi dilekçesini sundu.

 

Adaylık dilekçesini sunduktan sonra açıklamalarda bulunan Uslu, “Bursaspor Kulübü başkanlığına adaylık dilekçemizi divan kurulunu başkanına verdik. İnşallah Bursaspor ve bizler için hayırlı olur. İyi projelerimiz var. İyi bir ekibimiz var. Genel sekreterlik yapıyoruz kulüpte. İyi şeyler yapabileceğimize inanıyoruz. Hikmet Karaman hocamız çalışıyoruz. Hikmet Karaman ile çalışacağımızı deklare ettik. Elimizde doneler var. O doneleri ayın 18’inden sonra hayata geçireceğiz” dedi.

"BİRKAÇ DAYA DAHA ÇIKABİLİR"

Başkanlık için adaylığını sunan diğer isimleri de değerlendiren Uslu, “Hepsi Bursasporlu arkadaşlarımız. Biri başkanlık yapmış, daha önce yönetim kurulunda yer almış iki arkadaşımız da var. Mesut bey ile de bir süre çalıştık. Bursaspor’a faydalı olabileceklerine inanıyorum. Sadece şanslar değişecektir. Kurumsal yapıyı oluşturduğumuz takdirde başkan sadece irade ve idare konusunda kalacak. Fazla değişiklik olacağını zannetmiyorum. Yönetim listemizi şu an için oluşturduk ama ayın 5’inde bir liste vermemiz gerekiyor. 5’ine kadar değişiklikte olabilir. Pek zannetmiyorum değişikli olabileceğini ama son güne kadar bazı eklentilerde olabilir” diye konuştu.

Divan Başkanlık Kurulu Başkanı Kadir Şankaya ise, kongrede fazla adayın çıkmasının Bursaspor’un sahiplenmesi açısından sevindirici olduğunu belirterek, "İlerleyen saatlerde birkaç adayımız daha çıkabilir. Tüm adaylara başarılar diliyorum. Bursaspor’un tüzüğünün de değişmesi lazım. İlerleyen dönemlerde acil bir tüzük kongresine ihtiyaç var. Yeni seçilecek başkan ve yönetimine de bunu şimdiden duyurmuş olalım” şeklinde konuştu.

(İHA)
 

İLGİLİ HABERLER