Spor
  • 28.7.2009 18:41

BURSASPOR'DAN İMZA ŞOV

Bursaspor'un yeni transferleri İvan Ergiç, Hüseyin Çimşir ve Tomas Zapotocny, kendilerini yeşil beyazlı renklere bağlayan resmi sözleşmeye imza attı. Bursaspor, opsiyon hakkını aldığı ve kiraladığı Zapotocny ile 1 yıl, Hüseyin Çimşir ile 2 yıl, İvan Ergiç'le ise 2 yıllık sözleşme imzaladı.

Bursaspor'un Basel'den transferi Ivan Ergiç, Trabzonspor'dan alınan Hüseyin Çimşir ve Beşiktaş'tan kiralanan Tomas Zapotocny için Özlüce Tesisleri'nde bu gün imza töreni düzenlendi. Yeşil beyazlı taraftarın hınca hınç doldurduğu törende Beşiktaş'tan 1 yıllığına kiralanan Zapotocny'nin opsiyon hakkını da alan Bursaspor, Hüseyin Çimşir ile 2 yıl, İvan Ergiç ise 2 yıllık sözleşmeye imza attırdı. Başkan İbrahim Yazıcı'nın katılmadığı imza töreninde ikinci başkan Haluk Özkıyıcı ve diğer yöneticiler hazır bulundu. Başkan ile birlikte yeni transferleri bitirdiklerini ifade eden ikinci başkan Özkıyıcı, "Avrupa'da oynayan bir takım yaratmak için elimizden gelen herşeyi yaptık. Bu takım, bu taraftar birlik olduğu sürece başarının geleceğine eminim" diye konuştu.


"SEYİRCİ 10 NUMARA"
İmza töreninin ardından konuşma yapan İvan Ergiç, "Bursaspor'a gelmekle iyi bir karar verdim. Herkese çok teşekkür ediyorum. 10 yıllık futbol hayatımda böyle bir seyirci görmedim. Seyirci de 10 numara" diye konuştu. Beşiktaş'tan kiralanan Zapotocny konuşmasına Türkçe "Merhaba arkadaşlar" diye başlarken, "Ben de Bursaspor'a gelmekten çok mutluyum. Bursaspor'un ne kadar büyük bir takım olduğunu biliyordum. Bilhassa taraftarının çok ateşli olduğunu gördüm. Buraya çok iyi işler yapmaya geldim. Transferimde emeği geçen herkese çok teşekkürler" dedi.Trabzonspor'dan transfer edilen Hüseyin Çimşir ise, "Aranızda olmaktan çok mutluyum. Bursa'da çok iyi şeyler yapacağım. Herkes Hüseyin'in nhasıl bir futbolcu olduğunu görecek" diye konuştu.

İLGİLİ HABERLER