Spor
  • 4.8.2021 14:19

Busenaz Sürmeneli hainlere gözdağı verdi!.. 'Bir ölürüz bin diriliriz!'

 Busenaz Sürmeneli'den muhteşem başarı! 'Bir ölürüz bin diriliriz!' mesajı...

. 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları'nda 69 kiloda mücadele eden başarılı boksörümüz Busenaz Sürmeneli yarı finalde Lovlina Borgohain ile mücadele etti. Hint rakibi Lovlina Borgohain'i yenen Busenaz Sürmeneli adını finale yazdırdı. Buse Naz Çakıroğlu'nun ardından Busenaz Sürmeneli de finale çıkarak gümüş madalyayı garantiledi. Başarılı sporcularımız altın madalya için mücadele edecek.

Son dakika... 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları'nın 12'inci gününde boksta kadınlar 69 kiloda Busenaz Sürmeneli, finale yükseldi. Ülkemizi başarıyla temsil eden Busenaz Çakıroğlu'nun ardından ringe çıkan Buse Naz Sürmeneli de Hindistanlı rakibini 3-0 yenerek finale adını yazdırdı. Buse Naz'ın maç sonu açıklamaları izleyenleri duygulandırdı...

Kokugikan Arena'da Busenaz, Hindistan'dan Lovlina Borgohain'le ringe çıktı. Busenaz çok iyi başladığı ilk rauntta hakemlerin 5'inden de tam puan aldı.İkinci rauntta da hakemlerde 10'ar puan almayı başaran Busenaz, son rauntta da üstünlüğünü korudu ve altın madalya kazanmak için adını finale yazdırdı.

Tokyo'da finale çıkarak büyük bir başarıya imza atan Busenaz Sürmeneli, mücadelenin ardından açıklamalarda bulundu.

Uzun yıllardır bu finale hazırlandığını ifade eden Sürmeneli, "Türk kadınının gücünü gösterdim. Örnek bir kardeş, abla olduğum için mutluyum. Ben altın için buraya geldim. Altın madalyayı alacağım. Arkamda benim büyük bir ekibim var. Hepsinden Allah razı olsun. Bakanımız da bize destek veriyor. Kulübüm Trabzonspor'un da büyük desteğini hissediyorum." ifadelerini kullandı.

Türkiye'deki yangın felaketine çok üzüldüğünü dile getiren Busenaz, şöyle konuştu: "Bekle bizi Türkiye'm. İnşallah altın madalya gelecek. Yangınları çıkaranlara söylüyorum, biz bir ölürüz, bin diriliriz. Türk'ün öyle bir gücü var, hiç merak etmesinler. Biz maçlara geldiğimizde hep ülkemizde kötü olaylar oluyor. Dünya Şampiyonası'nda da askerimize selam göndermiştik. Burada altın madalya alıp yangınla mücadele eden ülkemizin içine küçük bir su serpmek istiyoruz. Tüm Türk halkının dualarını bekliyoruz."

Türk kadınının gücünü ringde gösterdiğini vurgulayan başarılı boksör, "İlk başladığımda 'Boks erkek sporu' diye tepki aldım. Babam da böyle karşı çıkıyordu. Türk kadını her şeyi yapar, işte kanıtı. Gerçekten aslında içimde o kadar çok şey var ki. İnanılmaz mutluyum. Altın madalyayı aldıktan sonra karşınıza sevinçten ağlayarak çıkmak istiyorum." değerlendirmesinde bulundu.

Busenaz'ın final müsabakası 7 Ağustos Cumartesi günü TSİ 09.15'te oynanacak.

Karşılaşmayı Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu ve Bakan Yardımcısı Hamza Yerlikaya ile Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi Başkanı Uğur Erdener de izledi.

RAKİMİZ ÇİNLİ HONG GU

2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları'nda boks kadınlar 69 kiloda finale çıkan Busenaz Sürmeneli'nin altın madalya mücadelesindeki rakibi Çinli Hong Gu oldu.

Kokugikan Arena'daki yarı final karşılaşmasında Çinli sporcu, ABD'li Oshae Jones'u 4-1 yenerek adını finale yazdırdı. Çinli Hong Gu'nun iki Asya şampiyonluğu, iki de dünya ikinciliği bulunuyor.

Busenaz'ın Hong Gu ile final müsabakası 7 Ağustos Cumartesi günü TSİ 09.15'te oynanacak.

 

İLGİLİ HABERLER