Gündem
  • 20.9.2021 16:44

Camiye bırakıldıktan 33 yıl sonra ailesini bulmuştu.. Son kararını açıkladı

 Vedat Alexander önemli kararını canlı yayında açıkladı
Son dakika haberi: Müge Anlı'ya katılan Alman vatandaşı Vedat Alexander, 33 yıl sonra ailesini buldu. Kız kardeşi ile bebekken terk edilen Vedat'ın hayat hikayesi herkesi ağlattı. 19 kardeşinin daha olduğunu öğrenen genç adam, aldığı önemli kararı canlı yayında açıkladı. İşte ayrıntılar...

DİĞER FOTOĞRAFLAR İÇİN İLERLEYİNİZ

Faili meçhul olaylar ve kayıpların yanı sıra birçok sosyal sorumluluk projesi ile de adından sıkça söz ettiren, Hafta içi her gün seyirciyi ekran başına kilitleyen Müge Anlı ve ekibi, üzerinde çalıştığı kayıp dosyalarını, cinayete kurban giden kişileri ve kayıpların tüm yaşamını ortaya çıkararak onları bulmaya, olayları aydınlatmaya devam ediyor...
Alman vatandaşı olan Vedat Alexander, Müge Anlı'da ailesi buldu. 19 kardeşi olduğunu öğrenen genç adam büyük şaşkınlık yaşadı. Genç kadın önemli bir karar verdi. İşte Vedat'ın herkesi ağlatan hayat hikayesi...
Mayıs 1986'da doğan Vedat Yaman Alexander Schlienbecker'in trajik öyküsü, SABAH Gazetesi'nde manşet olmuştu.

Son dakika: Müge Anlı’da 33 yıldır görmediği ailesini bulmuştu! Vedat Alexander önemli kararını canlı yayında açıkladı
Kendisinden iki yaş büyük ablası Hülya ile birlikte 20 Mayıs 1988'de İzmir'de cami önüne bırakıldıktan sonra Alman bir aileye evlatlık verilen 35 yaşındaki Vedat, atv'deki "Müge Anlı ile Tatlı Sert" programına katılarak gerçek anne ve babasını buldu.Son dakika: Müge Anlı'da 33 yıldır görmediği ailesini bulmuştu! Vedat Alexander önemli kararını canlı yayında açıkladı
edat'ın babasının Ankara Beypazarı'nda yaşayan Adil Yaman, annesinin İzmir'de yaşayan Fatma Korhan olduğu ortaya çıktı.
Adil Yaman'ın ikinci evliliğinden 11, Fatma Korhan'ın ise 8 çocuğu olduğu anlaşıldı. Vedat, anne ve babasını ararken, 19 kardeşi olduğunu öğrenince kısa süreli bir şok yaşamıştı.

EN KÜÇÜK KARDEŞİ 4 AYLIK MERYEM
Vedat, önce Anlı'nın kucağında programa gelen 4 aylık Meryem isimli en küçük kardeşi ile tanıştı.

Vedat Alexander önemli kararını canlı yayında açıkladı
Daha sonra baba Adil Yaman stüdyoya gelerek 33 yıldır görmediği oğlu Vedat'a sarıldı. Adil Yaman, "Sana babalık yapamadım" diyerek Vedat'tan özür diledi.

Daha sonra gelen kardeşlerine tek tek sarılan Vedat, karışık duygular yaşadı. Gece heyecandan 1 saat uyuyabildiğini söyleyen Vedat, "Baba sana çok ihtiyacım vardı. Sadece hayal gücüyle ayakta kalmaya çalıştım. Müge Anlı'da 33 yıldır görmediği ailesini bulmuştu!
Her gün uyandığımda nefes alarak hayata devam ettim. Bir şekilde her şey geçti. Şu an sanki hayal gibi. Sana alışmak istiyorum.
Benim de 4 çocuğum var. Başlarda ben de onların yanında değildim. Ben de dışarıda bir canavardım. Benim de canım yandı ama hayatta kaldım" ifadelerini kullandı.

'ÇARESİZ KALDIM, MECBURDUM'
Anne Fatma Korhan ise "Allah büyüktür oğlum. Seni gördüm çok sevindim. Ben yıllardır bugünü bekliyordum. Çocuklarımı bırakırken hatırlıyorum. Kimse çocuklarını bırakmak istemez.
Çaresizdim. Ben ne yapayım? Ev yoktu, para yoktu. Ben cahildim. Mecburdum. Ağladım. İnşallah kızım Hülya da gelir. Onu da görürüm. Eski eşimin şu anda 11 çocuğu var. Ama iki çocuğuna bakamadı.
Neden camiye bıraktı? Benim suçum nedir? Almanya'da yaşıyorlardı. Ben nasıl bulayım çocuklarımı?" dedi.

Vedat Alexander önemli kararını canlı yayında açıkladı
Annesini sıkı sıkı tutan Vedat, "Kendimden geçtim. Kusura bakmayın lütfen. Ben hayatım boyunca bu anı bekledim" diyerek duygularını özetledi.

ESKİ EŞİNDEN DE ÖZÜR DİLEDİ

Halasının öz kızı olan eski eşinden bin kere özür dileyen Adil Yaman ise "Şu anda Ankara'da bir lokanta işletiyorum. Durumum iyi. O dönemde imkanım yoktuÜzüntüden kendimi bıçaklamıştım. O yaralı halde İzmir'e iş bulmaya gitmiştim" dedi.

MÜSLÜMAN OLMAYA KARAR VERDİ!

33 yıl sonra ailesi bulma sevincini yaşayan Vedat Alexander önemli bir karar verdi. Müslüman olmak istediğini belirten Vedat, "Kelime-i Şehadet getirmek istiyorum" ifadelerini kullandı.

NE OLMUŞTU!

Alman vatandaşı olan Vedat Alexander annesini aramak için Müge Anlı'ya başvurdu. Türk bir annesi olan Vedat'ın Türk bir kız arkadaşı olduktan sonra annesini aramak için Türkiye'ye gelmiş.

Son dakika: Müge Anlı'da 33 yıldır görmediği ailesini bulmuştu! Vedat Alexander önemli kararını canlı yayında açıkladı
Ablası 3 yaşında, kendisi 2 yaşında iken İzmir'de bir cami önüne bırakılan Vedat ve ablası Hülya 33 yıl önce Almanya'ya evlatlık verildi.

 

İLGİLİ HABERLER