Gündem
  • 17.9.2019 14:58

Çankaya Köşkü'nün sırrı ortaya çıktı!

Üçlü zirvenin Çankaya Köşkü'nde yapılmasını Erdoğan istedi

Türkiye-Rusya-İran üçlü zirvesinin beşinci toplantısının Cumhurbaşkanlığı Külliyesi yerine Çankaya Köşkü’nde yapılmasını Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın istediği öğrenildi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ev sahipliğinde dün gerçekleşen zirveye Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ve İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani katıldı. Daha önce 4 Nisan 2018’de Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde yapılan zirve bu kez yer değiştirerek Çankaya Köşkü’ne alındı.

Herhangi bir sebebi yoktur

yeniakit.com.tr'ye konuşan kaynaklar, zirvenin yer değişikliğine gidilmesinin herhangi bir sebebi bulunmadığını, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın isteği üzerine Çankaya Köşkü’nde gerçekleştirildiğini, zirve için gerek Köşk içerisinde gerekse protokol ve ikramlarla ilgili her türlü hazırlığında çok başarılı geçtiğini belirtti.

Toplamda beş zirve gerçekleşmiş oldu

Üçlü zirvenin ilki 22 Kasım 2017’de Soçi’de, ikincisi 4 Nisan 2018’de Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde, Üçüncü Zirve 7 Eylül 2018’de Tahran’da, dördüncü zirve 14 Şubat’ta Soçi’de beşinci zirve ise dün Çankaya Köşkü’nde gerçekleştirilmiş oldu.

 Sezai Erhan  yeniakit.com.tr

Yorumlar (2)

  • - CUMHUR

    FETÖ' yü halen TSK dan temizleyemediler Jandarma Külliyenin karşısında nöbet tutuyor en kritik anı bekliyor.

  • - ASABİ

    RUSYA VE İRAN ELÇİLİKLERİNE YAKIN YERDE TOPLANMAK İSTEMİŞLERDİR. KÜLLİYE'DE TOPLANMAYI GÜVENLİK AÇISINDAN UYGUN BULMAMIŞLARDIR. GÜVENİLMEYİNCE BÖYLE OLUYOR?

Yorum Yazın

İLGİLİ HABERLER