Medya
  • 10.1.2006 05:17

CANLI YAYINDA 'EVLİLİK SONRASI ARKADAŞLIK' GERGİNLİĞİ!..

Hülya Avşar Prof. Beyaz ile Ateş Hattı'nda fena tartıştı.

Avşar: Boyalı saçla nasıl abdest alıyorsunuz?
Beyaz: Peygamberimiz de saçlarını boyardı. Hadis kitapları yazıyor.
Avşar: Yalan söylüyorsunuz...
Beyaz: Sizi edepli olmaya davet ediyorum...

 

Hülya'dan Zekeriya Hoca'ya yaylım ateş

Reha Muhtar'ın Ateş Hattı'na telefonla katılan Hülya Avşar, Prof. Dr. Zekeriya Beyaz'ın "Evlilik sonrası arkadaşlık"la ilgili sözlerine sinirlendi. Avşar "Popülist insanlardan nefret ediyorum" dedi.

Geçtiğimiz gece atv'de yayınlanan Reha Muhtar'ın hazırlayıp sunduğu Ateş Hattı büyük ilgi gördü. Pazar gecesi başlayan Pazartesi'nin ilk saatlerine kadar süren programın konukları Serpil Çakmaklı, Gökhan Adlı-Ebru Şimşek ve Prof. Dr. Zekeriya Beyaz oldu. "Evlilik sonrası eşler arkadaş kalabilir mi?" konusunun işlendiği programda en çok Hülya Avşar ile Kaya Çilingiroğlu boşanması konuşuldu. Konukların da fikirlerini söylediği programda Avşar- Çilingiroğlu ayrılığı ile ilgili yorumlar sonrası Hülya Avşar programa telefonla bağlandı. Hayli neşeli olduğu görülen Avşar kızı hem ayrılığı ile ilgili konuştu, hem de boşanmasıyla ilgili sorulara yanıt verdi.

ATEŞ İLE BARUT

Konuklar arasında başörtülü bir bayanın; "Hülya Hanım ile Kaya Bey tatillerde bir araya gelip, aynı odada kalıyorlar. Ben onların gerçeği söylediğine inanmıyorum. Ateş ile barut yan yana durmaz" yorumunu yaptı. Bu yaklaşıma Hülya Avşar da çok güldü. Kaya ile Zehra için bir araya geldiklerini ve "ateş ile barut" olsalar zaten ayrılmayacaklarını söyleyen Avşar "Bizim hayatlarımızda Zehra bizi anlayacak yaşa gelene kadar üçüncü şahıslar olmayacak. Tabii ki ayrı hayatlar olacak ama kızımız bizi hep bir arada görmeye devam edecek" açıklamasını yaptı. Avşar kızının sözlerine konukların yaklaşımları ilginç oldu. Hülya Avşar'ın Kaya Çilingiroğlu'nu hala sevdiğini ama aldatıldığı için bu durumu hazmedemediği, o yüzden böyle konuştuğu söylendi. Eline mikrofon alan kişinin ilgi çekmek için konuştuğunu öne süren Avşar, önümüzdeki günlerde ABD'ye Kaya ve kızı ile tatile gideceğini söyleyerek telefonu kapattı. İşte tam bu aşamada Prof. Dr. Zekeriya Beyaz, ayrılan eşlerin bir arada kalmalarının doğru olmadığını ve eğer Hülya Hanım Kaya Bey'i bir kez yanağından bile öpse, nikah tazelemiş sayılacağını söyledi. Bu açıklama üzerine Avşar tekrar canlı yayına telefonla bağlandı.

MUHTAR TOPARLADI

İlk bağlantısında kahkahaları ile programa damgasını vuran Avşar, bu kez hayli öfkeliydi. "AB'nin gündeme geldiği dönemde nasıl olur da böyle saçma bir açıklama yaparsınız" diyen Avşar Beyaz'a "Kadınlar abdest alırken ojelerini çıkarmak zorunda dediniz. Peki siz boyalı saçınız ile nasıl abdest alıyorsunuz?" diye sordu. Tartışma Avşar'ın "Yalan söylüyorsunuz. Ben size inanmıyorum. Sizin ilgi çekmeye yönelik düşüncelerinizi de doğru bulmuyorum" yorumuna Beyaz Hoca'nın "Sizi edepli olmaya davet ediyorum" cevabını vermesiyle iyice gerginleşti. Avşar uzlaşımcı tavrı ile konuyu tatlıya bağlamaya çalışan Reha Muhtar'a "Lütfen artık popülist olmak için ekranlarda elinden mikrofon düşürmeyen insanlara izin vermeyin. Ben bu insanlardan çok sıkıldım ve bu insanlardan nefret ediyorum" dedi.

Tartışma Hülya Avşar'ın "Yalan söylüyorsunuz. Ben size inanmıyorum. Sizin ilgi çekmeye yönelik düşüncelerinizi de doğru bulmuyorum" yorumuna Zekeriya Beyaz hocanın "Sizi edepli olmaya davet ediyorum" cevabını vermesiyle iyice gerginleşti.

/SABAH

İLGİLİ HABERLER