Gündem
  • 30.9.2014 12:33

Celal Adan'dan, Yalçın Akdoğan'a 'Kandil' cevabı

MHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Celal Adan, "Kandildekileri 'yan gelip yatmakla' suçlamak neyin nesi? Kandildeki teröristler sizin sayenizde yıllardır, hiç rahatsız edilmeden yan gelip yatmıyor mu? Dünyaya yalvarmak yerine, koskoca Türk milletinin vicdanına ve derin irfanına sığın. Şu saatten sonra Suriye sınırından veya başka bir yerden Türkiye topraklarına sızacak, milletimizin canını acıtacak her türlü eylemin vebali AKP iktidarının boynunadır" dedi.

Celal Adan, "IŞID ve PKK terörüne ilişkin Sayın Cumhurbaşkanı ve Sayın Başbakan'ın sarf ettikleri sözleri ve değerlendirmelerini hayretle izlemeye devam ediyoruz. Sayın Cumhurbaşkanının PKK terörüne karşılık 'dünyaya sitem eden, dünyayı yardıma ve hatta ayaklanmaya çağıran' sözleri, neresinden tutsanız elinizde kalacak türdendir. Çözüm süreci adı altında yıllardır askerimizi hareket edemez hale getiren, sınırlarımızı ve şehir merkezlerimizi teröristlerin oyun alanına çeviren, İmralı ile masaya oturan, teröriste alabildiğince müsamaha gösterip milliyetçiliği ayaklar altına alan bu zihniyetin şimdi dünyayı yardıma çağırması; terör karşısındaki teslimiyetin açık bir kanıtıdır. Yardıma çağırdığın dünya sana sormaz mı; 'aynı masada oturup pazarlık yaptığın adamları hangi akılla bize şikayet ediyorsun?' AKP iktidarı ve onun başındakiler ne yazık ki terörist karşısında bir kez daha teslim olmuşlardır" dedi.

"KANDİLDEKİ TERÖRİSTLER SİZİN SAYENİZDE YILLARDIR YAN GELİP YATMIYOR MU?"

Celal Adan, "Uzun yıllardır devam eden terörden AKP iktidarı ne yazık ki gerekli dersi çıkaramamıştır. Mesele gayet nettir: Teröristle müzakere edilmez, mücadele edilir. AKP'nin müzakere çabalarının geldiği nokta bellidir: PKK yakıp yıkmaya, okulları ateşe vermeye, bayraklarımızı indirmeye, Atatürk heykellerini yakmaya, askerlerimizi şehit etmeye, yol kesip haraç toplamaya, büyük şehirlerimizde terör estirmeye devam etmektedir. Soruyoruz; çözüm süreci dediğiniz ucube neyi değiştirmiştir? Türkiye bu süreçten ne kazanmıştır? IŞİD terörü gelip kapımıza dayanınca, bu kaos ortamında sınırlarımız teröristlerin oyun bahçesine dönünce mi aklınız başınıza geldi? Yıllardır terörist başından medet uman siz değil miydiniz? Kandildekileri 'yan gelip yatmakla' suçlamak neyin nesi? Kandildeki teröristler sizin sayenizde yıllardır, hiç rahatsız edilmeden yan gelip yatmıyor mu?" dedi.

"HER TÜRLÜ EYLEMİN VEBALİ AKP İKTİDARININ BOYNUNADIR"

Celal Adan, "Bu konuda AKP iktidarına en güzel cevabı atalarımız vermiştir: Topuzuyla oynadığın kantar gün gelir seni de tartar. Yıllardır şımarttığın, göz yumduğun terör örgütüne ve onun yandaşlarına gül atmaya devam edersen; onlar da seni taşlamaya devam eder. Ey AKP yöneticileri; artık terörle müzakerinin bir işe yaramayacağını anla ve kendine gel. Milletimizin vicdanını kanatmaya son ver. Dünyaya yalvarmak yerine, koskoca Türk milletinin vicdanına ve derin irfanına sığın. Şu saatten sonra Suriye sınırından veya başka bir yerden Türkiye topraklarına sızacak, milletimizin canını acıtacak her türlü eylemin vebali AKP iktidarının boynunadır. Kendi sınırını kevgire çeviren, teröristlerin geçiş noktası haline getiren AKP iktidarının, terörle müzakeresinin bedelini Türk milletine ödetmeye gücü yetmeyecektir" dedi. 

İLGİLİ HABERLER