Gündem
 • 8.4.2020 19:06

Cemal Enginyurt'un sözleri HDP'lileri titretti! Büyük kavga

PKK'nın bu sabah pusu kurup 5 vatandaşımızı katletmesi üzerine kürsüye çıkan MHP'li Cemal Enginyurt, sert sözlerle olayı kınadı. Diyarbakır’da kancıkça bir pusuda, şerefsiz katiller tarafından hayatlarını kaybetti.” dedi. Bu söz üzerine HDP'liler kavga çıkartırken CHP'liler de onlara destek vererek; "Sayın vekil temiz bir kullanmalı" dedi.

MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, terör örgütü PKK’nın 5 Kürt vatandaşımızı şehit ettiğini hatırlatarak, “5 Kürt vatandaşı Diyarbakır’da kancıkça bir pusuda, şerefsiz katiller tarafından hayatlarını kaybetti.” dedi. Enginyurt’un sözlerine dayanamayan HDP’liler MHP’lilerle tartışma yaşadı.

Meclis Genel Kurulu’nda infaz düzenlemesine ilişkin görüşmeler devam ederken, MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt’un terör örgütü PKK’ya yönelik sözleri HDP’lileri rahatsız etti. 5 Kürt vatandaşımızın PKK tarafından şehit edildiğini hatırlatan Enginyurt’a HDP sıralarından tepki gösterildi. Bunun üzerine PKK destekçisi HDP’liler ile MHP milletvekilleri arasında tartışma yaşandı.

MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt'un, “5 Kürt vatandaşı Diyarbakır’da kancıkça bir pusuda, şerefsiz katiller tarafından hayatlarını kaybetti. Hiç kimse PKK'lı hainlerin affını bu Meclis'ten beklemesin” ifadeleri üzerine HDP'li milletvekilleri tepki gösterdi.

Enginyurt'un konuşmasının ardından Meclis sıralarından tepki sesleri geldi. CHP’li Meclis Başkanvekili Levent Gök, “Temiz dil kullanma gereği açıktır herkes açısından. Tüm arkadaşların Meclis'e uygun konuşmaları gerekir” dedi.

Bu sırada terör destekçisi HDP’lilerle MHP’li milletvekilleri arasında kavga çıktı. Grup Başkanvekillerinin araya girmesiyle kavga yatıştırıldı.

Oturuma ara verildi.

Yorumlar (5)

 • - ÜLKÜCÜ GENÇLİK

  Helâl olsun sana verdiğimiz oyun hakkını veriyorsunuz. Osloyu diline dolayanlar, Hdp ye Yosma olmuş

 • - HOŞT EKONOMİST

  Ya bilişim suçları ile ilgilenen yetkililere sesleniyorum bu ekonomist rumuzlu adam resmen sürekli ve bilinçli yalan yanlış propaganda yapıyor. Araştırılsın kendisi fetö kaçağı çıkar. Yediği kaba pisleyen köpekleri savunan adi köpek

 • - EKONOMİST

  Şov yapıyor ; muhterem kancık pkk lılarla OSLO da masaya oturup Habur'da ayaklarına mahkeme götürüp aklayan AKP lilere koltuk değnekliği yapıyor hafızası yerinde değil; ulan Demirtaş' ı onlar c başkanlığı'nın uçağına bindirdi Demirtaş hapiste siyasi ayak değil.!

 • - CUMHUR

  Hdp den çocuk yapan Chp nin ÜLKÜCÜ lere saldırması normal. Sn veliler helâl olsun

 • - ÜLKÜCÜ GENÇLİK

  Helâl sana. Hdp nin kucağına oturan Chp den ses gelmiş

Yorum Yazın

İLGİLİ HABERLER