Gündem
  • 30.9.2014 16:34

Cenazede bakanları şok eden tepki

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu'nun kayınpederinin cenaze namazına katılan Beyoğlu Belediye Başkan Ahmet Misbah Demircan'a tepki gösteren bir vatandaş "Yuvamı yıktın. Sen de bu tabuta yatacaksın" diye bağırdı.

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu’nun 85 yaşında hayatını kaybeden kayınpederi Salih Yüksel için Kasımpaşa Kebir Camii’nde cenaze töreni düzenlendi. Bakan Eroğlu ve eşi Hatice Eroğlu taziyeleri kabul etti.

Yüksel için öğle namazının ardından kılınan cenaze namazına Bakan Eroğlu ile birlikte İstanbul Valisi Vasip Şahin ,Gümrük ve Ticaret Eski Bakanı Hayati Yazıcı, Beyoğlu Belediye Başkan Ahmet Misbah Demircan ve işadamları Erdoğan Demirören ile Nihat Özdemir de katıldı. Bakan Eroğlu cenaze namazı için saf tutulurken, yeni kabinede görev almayan Hayati Yazıcı’yı "Sayın Bakanım buraya buyurun " diyerek yanına çağırdı. Eroğlu ve Yazıcı cenaze namazını yan yana kıldı.
DEMİRCAN’A BEKLENMEYEN TEPKİ
Namaz kılınıp helallik alındıktan sonra cemaat içinden beklenmedik bir tepki yükseldi. Bir vatandaş, "Yuvamı yıktın. Sen de bu tabuta yatacaksın" diye bağırdı. İsmi yanlış söylese de tepki gösteren vatandaşın hedefinde Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan vardı. Adının Hasan Özdoğan olduğu öğrenilen vatandaş Beyoğlu Belediyesi’nin evini zorla elinden aldığını iddia etti.

DHA - Özgür Altuncu - Yaşar Kaçmaz


 

İLGİLİ HABERLER