Gündem
  • 13.6.2014 12:02

CEO'dan Ak Parti'ye yeşil ışık

ADI, AK Parti İzmir İl Başkanlığı için geçen BMC'nin CEO'su Cemal Öztürk, "Özel çalışmam yok ama öyle şerefli bir görev bana verilirse, hazırım, üstesinden de gelirim" dedi.

BMC, işadamı Ethem Sancak'a satılsa da üst yönetimde değişiklik olmadı. AK Parti'den milletvekili aday adayı olan Öztürk, daha önce Fiskobirlik Genel Müdürlüğü de yapmıştı.

İzmir'de İl Başkanı arayışına giren AK Parti'nin kulislerinde adı geçen Cemal Öztürk, "Bizde göreve talip olunmaz. Görev verilir, gereği yapılır. Özel bir çalışmam yok ama öyle şerefli bir görev bana verilirse hazırım, üstesinden gelirim" dedi. Öztürk, AK Parti İl Başkanlığı'na atandığı taktirde BMC'deki görevinden ayrılıp ayrılmayacağı konusunda şunları söyledi:

"BMC devlet kurumu değil, özel sektör. AK Parti'nin eski il başkanı da özel sektörde çalışmasına devam ediyordu. Ben burada üst düzey yöneticiyim. İstifa etmem gerekirse şartlar değerlendirilir. TMSF olmasaydı bugün BMC diye birşey olmazdı. 2012 yılındaki grevler, eylemler hala hafızalarda. TMSF, BMC'yi koruma şemsiyesi altına aldı. 50 yıllık kuruma bir İzmir markasına sahip çıkıldı. Ben TMSF tarafından görevlendirildim, yeni yönetimle de sorun yaşayacağımı düşünmüyorum."

"95 KİRPİYİ TESLİM ETTİK"

Öztürk, sermaye devri devam ettiği için üretime hızla geçemediklerini, buna rağmen 95 kirpiyi Milli Savunma Bakanlığı'na teslim ettiklerini belirterek, "BMC olarak evde bekleyen işçilerimize bile 10'ar günlük ücret ödüyoruz. Her gün 600 kişi fiilen çalışıyor. Savunma sanayine ve piyasaya yedek parça üretiyoruz. 300 binin üzerinde aracımız yollarda dolaşıyor. Bunlara yedek parça üretiyoruz. Kirpilerin 95 tanesini teslim ettik. Tunus'a ihracat yapıyoruz" dedi.

İLGİLİ HABERLER