Asayiş
  • 24.9.2013 15:04

Cep telefonunu vermeyince bıçaklanarak öldürüldü

Demir'i bıçakladığı öne sürülen A.Ö. (15) ile arkadaşları A.Ş. (17) ve A.Ş. (15) polis tarafından yakalanıp gözaltına alındı.

Olay dün saat 21.00 sıralarında merkez Yıldırım İlçesi'nde meydana geldi. Emirsultan Mahallesi'nde oturan Mehmet Çelebi Lisesi son sınıf öğrencisi Batuhan Demir, evlerinin bir kilometre uzağındaki Meydancık Mahallesi'nde yürürken, önü A.Ö. ve arkadaşları A.Ş. ve A.Ş. tarafından kesildi. A.Ö., Demir'den elinde bulunan 2000 TL değerindeki akıllı telefonunu kendilerine vermesini istedi. Demir, "Hayır telefonumu veremem" dedi. Taraflar arasında çıkan tartışma kavgaya dönüşünce iddiaya göre A.Ö., belinden çıkardığı bıçağı Batuhan Demir'in kalbine sapladı.

Batuhan Demir, aldığı bıçak darbesiyle kanlar içinde yere yığılırken, paniğe kapılan 3 şüpheli, telefonu da almadan koşarak kaçtı.

Batuhan Demir, kendisini bir süre sonra fark edenlerin çağırdığı ambulansla Muradiye Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Ancak liseli Batuhan, burada yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak yaşamını yitirdi. Kaçan 3 şüpheli ise harete geçen polis ekiperi tarafından kısa sürede yakalanıp gözaltına alındı.

Kimlik kontrolleri yapılan çocuk şüphelilerin, verdikleri ifadede, mahallelerine uyuşturucu almak için geldiğini ileri sürdükleri Batuhan Demir'den cep telefonunu istediklerini, vermeyince de çıkan kavgada öldürdüklerini söyledikleri, pişman olduklarını dile getirdikleri öğrenildi.

İLGİLİ HABERLER