Asayiş
  • 7.12.2019 22:34

Ceren Özdemir'in katilinin babası da cinayet işlemiş!

Ordu'da üniversite öğrencisi Ceren Özdemir'i evinin önünde bıçaklayarak öldüren katil zanlısı Özgür Arduç'un babası Hüseyin Arduç'un da, yıllar önce cinayet işlediği ortaya çıktı.

Babasının ölümünün ardından o yıllarda 5 yaşında olan Özgür Arduç ise akrabaları tarafından yetimhaneye verildi.

2002 yılında Ordu'ya gelerek Çocuk Esirgeme Kurumuna bağlı yurtlarda kalan Özgür Arduç'un hırsızlık yaptığı, 2005 yılının 6 ağustos günü de, yolda yürüyen ortaokul öğrencisi Dinçer A.'yı bıçaklayarak yaraladığı belirtildi.

ceren ile ilgili görsel sonucu

AİLESİNİN GEÇMİŞİ DEHŞETE DÜŞÜRÜYOR

Gelen bilgiler, Ceren'in katili Özgür Arduç'un ailesinin tüyler ürperten geçmişini ortaya koyuyor. Özgür Arduç'un aile geçmişinde, babasının bir akrabasını öldürdükten sonra başka bir akrabası tarafından öldürülmesi gündeme adeta bomba gibi düştü. Peşi sıra gerçekleşen bu cinayetlere ilişkin detayları ise katilin dayısı anlattı.

ÇOK YÖNLÜ SORUŞTURMA BAŞLATILDI

BABASI DA DAYISI DA KATİL

Habertürk'ün haberine göre Ceren'in katil zanlısı Özgür Arduç'un Amasya'da yaşayan dayısı, yeğeninin bilinmeyen geçmişini ve ailesiyle ilgili detayları şu sözlerle anlattı: "Özgür Arduç'un babası Hüseyin, Özgür doğunca annesinden ayrıldı.

ceren ile ilgili görsel sonucu

CEREN'İN KATİLİNDE ANTİ SOSYAL KİŞİLİK BOZUKLUĞU!

1989 yılında babası tekrar eve geldi, Özgür'ün babası kız kardeşimle yeniden birlikte olmak istediğini söyledi. Ateş edip annemi, kendi kayınvalidesini öldürdü.

ceren ile ilgili görsel sonucu

"BEN DE ONU ÖLDÜRDÜM"

"İçeride yatıp çıktı. Çıkınca ben de onu öldürdüm. Ben de cezamı yatıp çıktım. Bu süreçte bu çocuğa (Özgür Arduç'a) sahip çıkma şansımız olmadı. Her şey babasından dolayı oldu. 5-6 yıl bakabildik. Yoksa biz onu büyütürdük."

ceren ile ilgili görsel sonucu

"BABA ARDUÇ'UN TEK SUÇU DEĞİL"

Dayısı, Özgür Arduç'un babasının birçok suç işlediğini iddia etti. Dayı o iddialarını şu sözlerle dile getirdi: "Babası Türkiye'nin başına belaydı. Bunun babası kaç kere banka soydu, polis vurdu Ankara'da anarşistti vuruldu, yaralandı. Yani pek tekin adam değildi. Annemi vurdu, öldürdü ve biz 5 kardeş öksüz kaldık. Ben kendimi kaybettim ben de 'bunun çocuğunu vuracağım' dedim.

"BU ÇOCUĞU YETİMHANEYE VERİN"

Sonra hakime de aynısını söyledim hakim, "O çocuğa bir dokun seni yakarım" dedi Amasya'da. Ondan sonra ben babama, "ya bu çocuğu yetimhaneye ver ya da ben bunu öldüreceğim" dedim. Babam da götürüp yetimhaneye verdi. Benim de iki tane kızım var. Olayı duyunca çok üzüldüm. Bildiğin gibi değil. Allah kimsenin başına vermesin."

ÇOK YÖNLÜ SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Cezaevinden firar edip, Ordu'da hırsızlık yaparak karnını doyuran Özgür Arduç'un, Ceren Özdemir olayında da kullandığı bıçak, üzerindeki mont ve diğer kıyafetleri de hırsızlıkla elde ettiği belirlendi. Savcılık, Özgür Arduç'un geçmişe yönelik işlediği hırsızlık ve diğer olayların araştırılması için de çok yönlü soruşturma başlattı.

 

ÇOK YÖNLÜ SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Cezaevinden firar edip, Ordu'da hırsızlık yaparak karnını doyuran Özgür Arduç'un, Ceren Özdemir olayında da kullandığı bıçak, üzerindeki mont ve diğer kıyafetleri de hırsızlıkla elde ettiği belirlendi.

Savcılık, Özgür Arduç'un geçmişe yönelik işlediği hırsızlık ve diğer olayların araştırılması için de çok yönlü soruşturma başlattı.

İLGİLİ HABERLER