Asayiş
  • 30.4.2007 12:27

CEZAEVİNDEN ÇIKAR ÇIKMAZ YİNE ÇALDI

Samsun'da hırsızlık suçundan 63 sabıkasının bulunduğu iddia edilen genç, cezaevinden çıktıktan 2 gün sonra 2 arkadaşıyla birlikte girdiği işyerinden çaldığı bin 100 YTL parayla kaçtı, 2 arkadaşı ise gözaltına alındı.

 
Edinilen bilgiye göre olay, Fevzi Çakmak Mahallesi Gebi Caddesi üzerinde bulunan bir fotoğrafçıda dün gece meydana geldi. Hırsızlık suçundan 63 ayrı sabıkası bulunan ve 2 gün önce cezaevinden çıkan D.Y. (17), yine kendisi gibi 2 gün önce cezaevinden çıkan arkadaşı Fikret Ç. (19) ve M.Ö. (17) ile birlikte Foto Eren adlı işyerinin kapısını levye ile zorlayarak girdi.

Çelik para kasasını anahtar ile açan hırsızlar, kasadaki bin 100 YTL para ile 5 adet dijital fotoğraf makinesi ve 1 adet kamerayı alarak
kaçtı. Olayla ilgili çalışma başlatan Samsun Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık Bürosu ekipleri, Fikret Ç. ile M.Ö.'yü gece saat 02.45 sıralarında yakalayarak gözaltına aldı. Suçlarını itiraf eden zanlıların çaldıkları 5 adet dijital fotoğraf makinesi ve 1 adet kamera İlyasköy Mahallesi'nde bir evin merdiven altında ele geçirildi. Zanlılar, D.Y.'nin bin 100 YTL parayla kaçtığını söyledi. Polis, olayla ilgili soruşturma başlattı.

İLGİLİ HABERLER