Gündem
  • 13.1.2020 15:59

CHP iki parti ile daha ittifak yapacak

Yeni parti heveslisi eski Başbakan Ahmet Davutoğlu ve eski Ekonomi Bakanı Ali Babacan'a CHP'den destek geldi. CHP Sözcüsü Faik Öztrak, PKK'nın siyasi uzantısı HDP'nin yanı sıra yeni partilerle de ittifak yapabileceklerini söyledi.

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, yeni partilerle ittifakla ilgili “Bu demokrasi sorunu karşısında ortaya çıkacak ittifakı yadsımak mümkün değil. Biz de bu ittifakın gerçekleşmesi için elimizden gelen her türlü fedakarlığı yapıyoruz” dedi.

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, yeni Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun kurduğu Gelecek Partisi ve eski Bakan Ali Babacan’ın çalışmalarını sürdürdüğü yeni parti ile ittifak yapılıp yapılmayacağı ile ilgili konuştu. Partisinin genel merkezinde gazetecilerin sorularını yanıtlayan Öztrak, mevcut rejime karşı bir ittifakın sağlanması için ellerinden geleni yapacaklarını söyledi.

Yeni partilerle ittifak

Öztrak, "Türkiye'nin en büyük ittifakı, sandık ittifakı, AK Parti'ye oy veren seçmenler, MHP'ye oy verenler seçmenler, bunlarla birlikte en büyük ittifak ortaya çıkmaya hazır. Bu demokrasi sorunu karşısında ortaya çıkacak ittifakı yadsımak mümkün değil. Biz de bu ittifakın gerçekleşmesi için elimizden gelen her türlü fedakarlığı yapıyoruz" dedi.

Kılıçdaroğlu'nun talimatı

CHP'den Millet İttifakı'na katılacakları konuşulan Ahmet Davutoğlu ile Ali Babacan'la ilgili bir adım geldi. CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, ileride kurulacak ittifak için Ahmet Davutoğlu ile Ali Babacan'ın eleştirilmemesini istedi.

İLGİLİ HABERLER