Gündem
  • 22.8.2019 16:51

CHP-İYİ Parti ittifakı o şehirde çatladı!

31 Mart yerel seçimlerinde CHP ile İYİ Parti arasında yapılan ittifaktan çatlak sesler gelmeye başladı. Çanakkale'de, seçim öncesinde iki parti arasında verilen karşılıklı sözlerin tutulması büyük krize dönüştü. Verilen sözlerin tutulmadığını belirten Çanakkale İYİ Parti Çanakkale İl Başkanlığı, bir açıklama yayımlayarak Çanakkale'nin sadece CHP'nin olmadığını belirtti.

İYİ Parti Çanakkale İl Başkanlığı, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, Çanakkale Belediyesi'nin sadece CHP'nin değil Millet İttifakı'nın da belediyesi olduğuna dikkat çekti.

Habererk'in haberine göre, Facebook'ta yayımlanan mesajda, Çanakkale'de 31 Mart seçimlerindeki zaferin sadece CHP'ye ait olmadığı ön plana çıkarıldı. Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan'ın Millet İttifakı adayı olarak girip kazandığı seçimlerin üzerinden 5 ay geçtikten sonra, İyi Parti Çanakkale İl Başkanlığı tarafından kaleme alınan tenkit metninde şu ifadelere yer verildi:

"Koalisyonların bir namusu vardır. Buna riayet etmeyecektiniz madem neden İyi Parti ile koalisyon yaptınız? Çanakkale Belediyesi sadece CHP'nin değil, hatta CHP içinde belirli bir zümrenin değil, bütün Millet İttifakı'nın seçtiği bir belediyedir. Biz bu bağlamda Millet İttifakı ruhuna uymayanların ve bu tür davranışların sonuna kadar takipçisi olacağız. Çanakkale Belediye Başkanının dikkatine sunuyoruz."

Yorum Yazın

İLGİLİ HABERLER