Gündem
  • 15.9.2019 15:30

CHP iyice azıttı! Demirtaş'ı serbest bırakın

CHP Milletvekili Mehmet Bekaroğlu, Edirne F Tipi Cezaevi'nde tutuklu bulunan eski HDP'li Selahattin Demirtaş'ın serbest bırakılması için çağrıda bulundu.

Yaklaşık 3 yıldır cezaevinde bulunan Şelahattın Demirtaş için çağrıda bulunan CHP İstanbul Milletvekili Mehmet Bekaroğlu"Demirtaş'ı serbest bırakın" dedi.

CHP Milletvekili Mehmet Bekaroğlu: Demirtaş'ı serbest bırakın

Demirtaş'ın avukatları mahsupluk başvuru yapmıştı

Edirne'de tutuklu bulunan eski Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş için avukatları tutuklu bulunduğu davada cezaevinde kaldığı süre için mahsupluk başvurusu yapmıştı. Mahkeme, mahsupluk başvurusunu kabul ederse Demirtaş yaklaşık 3 yıldır tutuklu bulunduğu Edirne F Tipi Kapalı Cezaevi'nden tahliye olacak.

Bekaroğlu: Demirtaş'ın serbest bırakın

Kişisel Twitter hesabından, Kandıra Cezaevi'nde bulunan Sırrı Süreyya Önder ile Demirtaş'ın BDP milletvekili oldukları dönemde, Abdullah Öcalan'ın mektubunu Kandil'e ulaştırmalarının ardından yaptıkları açıklamaya dair bir video paylaşan Bekaroğlu, şunları söyledi:

"Demirtaş'ı serbest bırakın, TBMM'de bir komisyon kurun, çözüm süreci tekrar başlasın. Annelerin acıları ancak böyle diner. 'Son terörist öldürülene kadar' yöntemi yanlış, 'sivil toplum' yürüyüşleri ile de bir yere gidilemez."

 

Yorumlar (2)

  • - CUMHUR

    Chp yalakaları yorum bekliyoruz Çözüm sürecine karşı çıkan Sahtekâr lar Bakın ayrıca kocalarınız çözüm süreci istiyor

  • - Ne olacaktı?

    Kayyımlar yüzünden ortalık gergin. HDP önündeki ailelerin çocuklarımızı PKK dağa kaçırdı olaylarıyla gündemi değiştiremezsiniz. HDP başkanının tutukluluğu ve Kayyımlar öfkesi dinmez. HDP binası önündeki eylemler daha kötüye gitmeden olayı çözümleseler ülkemizin hayrına olacak gibi.

Yorum Yazın

İLGİLİ HABERLER