Gündem
  • 6.8.2022 16:21

CHP’li Başkan yardımcısının istifasının ardından taciz çıktı

Balıkesir’in Edremit İlçesi’nde CHP mitingi öncesi apar topar görevden alınan Belediye Başkan Yardımcısı Tümdeniz Çelebi’nin istifa gerekçesinin detaylarına SABAH ulaştı. Arkadaşlarıyla bir restoranda yemek yiyen üniversite öğrencisi genç bir kıza sarkıntılık yaptığı iddia edilen Çelebi’nin ailenin genel merkeze yaptığı şikayet sonrası CHP Genel Başkan Yardımcısı Faik Öztrak tarafından istifasının istendiği ortaya çıktı. Kemal Kılıçdaroğlu’nun Balıkesir’e yapacağı mitingden bir gün önce Tümdeniz Çelebi 'başkan yardımcılığı' görevinden istifa ederken belediye meclis üyeliği görevinden istifa etmedi. İmardan sorumlu Belediye Başkan Yardımcısı Tümdeniz Çelebi’nin adı, 2019 yılında bir kişiyi silah zoruyla dağa kaldırma olayında da geçmişti.

Son dönemde taciz ve cinsel istismar skandallarıyla gündemden düşmeyen CHP'de bir taciz iddiası da Kemal Kılıçdaroğlu'nun Balıkesir mitingi öncesi Edremit Belediyesi'nde yaşandı. İddiaya göre İstanbul'da Endüstri Mühendisliği bölümü öğrencisi B.Y. okulların kapanmasıyla Edremit'te yaşayan ailesinin yanına geçti.

B.Y. 20 Temmuz akşamı arkadaşlarıyla buluştu ve hep birlikte Edremit İlçesi Doyran Köyü Altı Sahil Caddesi'nde bulunan bir balık restoranına gittiler. Arkadaşlarıyla yemek yiyen genç kız, iddiaya göre yemek sırasında yan masada oturan bir kişinin bakışlarından rahatsız oldu.

İLGİLİ HABERLER