Gündem
  • 29.4.2020 22:16

CHP’li Belediye Başkanı Elif Köse gazetecilere kendini eleştirmeme sözleşmesi imzalattı

Sadece Türk medya tarihinin değil Komünizm dahil bütün dünyanın medya tarihinde görülmedik bir skandala CHP'li belediye imza attı. CHP'li belediye başkanı şehrindeki yerel gasetelere kendini eleştirmeme sözleşmesi imzalattı.

CHP'li Belediye Başkanı Köse'den skandal! Türk basın tarihine kara bir leke olarak geçecek

Daha önce Belediyede torpil skandalıyla adı anılan CHP Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse bu defa da medya mensuplarına imzalattığı “eleştirmeme” sözleşmesiyle gündemde.

Safranbolu Belediyesi ile Karabük ve Safranbolu yerel basını arasında imzalanan abonelik sözleşmesinde “şahsımı ve belediyeyi eleştirmeyeceksiniz” diye bir belge imzalattığı ortaya çıktı.

 ELEŞTİRMEK YASAK

Sözleşmedeki ifade şu şekilde; “Safranbolu Belediyesine, başkanına, meclis üyelerine ve çalışanlarına karşı, siyasi eleştiri, şahsi eleştiri veya eleştiri sınırlarını aşan yazı, haber paylaşım yapılırsa, bu abonelik sözleşmesinin tek taraflı fesih edilmesi belediye başkanının yetkisindedir.

ANADOLU YAYINCILAR DERNEĞİ: TÜRK BASIN TARİHİNE KARA BİR LEKE OLARAK GEÇECEK

Anadolu Yayıncılar Derneği Genel Başkanı Sinan Burhan bu sözleşmenin Türk basın tarihine kara bir leke olarak geçeceğini belirterek sert tepki gösterdi. Burhan sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada “Safranbolu’nun CHP’li Belediye Başkanı Elif Köse, Karabük ve Safranbolu basını için “Türk basın tarihine kara bir leke olarak geçecek” sözleşme hazırlattı. Sözleşmede, kendisini eleştirecek  gazete ve internet sitelerinin aboneliklerinin kesileceği yer aldı. Nerede basın özgürlüğü?” ifadelerini kullandı.

KAYNAK: HABER7

İLGİLİ HABERLER