Gündem
  • 13.6.2018 18:54

CHP'li vekil partisini şok etti!.. Başkanlıkta 'Reis'e vekillikte bize verin

CHP Zonguldak Milletvekili Ünal Demirtaş’ın seçim çalışmaları sırasında çekilen bir videosu sosyal medyada yayıldı. Video CHP Genel Merkezi’ne de ulaştı ve parti içinde tartışmalara neden oldu.

Demirtaş söz konusu videoda, seçim kampanyası kapsamında esnaf ziyareti yapıyor. Videoda Demirtaş’ın bir esnafa “Cumhurbaşkanlığı'nda Reis'e oy verebilirsiniz hiçbir sorun yok. Kızmayız, darılmayız. Ama milletvekilliğinde kendimize oy istiyoruz. İkiye bölelim oyları bu sefer, Ereğli'den çıkan bir arkadaşınıza oy verin” dediği görülüyor.

“ÇOK UZUN OTURUP VATANDAŞI İKNA ETME ŞANSINIZ YOK”

Videonun yayılmasının ardından CHP’li Demirtaş’ı arayarak, videonun içeriğindeki konuşmayı sorduk. Demirtaş yaşananları şöyle anlattı:

Bir başka esnaf gezisinde de şunu söylüyor vatandaşımız 'Vekilim kusura bakma, benim MHP'li komşum var aday, MHP'ye oy vereceğim' diyor. Ben de ‘Madem bize oy vermeyeceksin, Cumhurbaşkanlığı'nda Muharrem abiye oy ver’diyorum.

Esnaf ziyareti bunlar spontane gelişen olaylar. Çok uzun oturup vatandaşı ikna etme şansınız yok.”

“İKİ OYDAN BİRİNİ İSTİYORUM NE VAR BUNDA”

“Milletvekilliğinde başka partilere oy vereceğini söyleyen insanlardan Cumhurbaşkanlığı için Muharrem abiye oy istiyorum” diyen CHP’li Demirtaş, seçim kampanyası sırasında yaşadıklarını şöyle anlatmaya devam etti:

“Vatandaşın komşusu İYİ Parti'den aday. Ben de diyorum ki 'Sen bize oy vermeyeceksen belli, tamam, bari Muharrem abiye oy ver diyorum.' O videonun tamamına bakılsa o görülecek.

Şimdi vatandaş sıkı bir şekilde ben reise oy vereceğim deyince ne yapayım ben adama. İki oydan birini istiyorum. Ne var bunda...”

“ALMAYALIM MI YANİ”

İnce’yi desteklemediği eleştirilerinin de yöneltildiği Demirtaş açıklamasını şöyle sürdürdü:

“Benim bulunduğum konumu eleştiren arkadaşlar, videoyu Genel Başkan Yardımcısı'na kadar göndermişler. Ben de anlattım durumu.

Videonun çekildiği gün, Muharrem İnce'nin seçim kampanyasına destek istedim. Partililerimizle gitmişiz bağış yapmışız. Cumhurbaşkanımız Muharrem İnce için bağış istemişiz.  Cumhurbaşkanı adayımız için kampanya yaptık, ben 11 bin üyemize mesaj attım, bağış yapın diye.

Türkiye kader seçimine yaklaşıyor. Ben canımı dişime takmışım gece gündüz çalışıyoruz. Her yerde Muharrem abinin broşürlerini dağıtıyoruz. Bazen Muharrem abinin broşürü kalmamış oluyor, kendi broşürlerimi de dağıttırmıyorum. İkisi birlikte dağıtılacak diyorum.

İki oydan birini almayalım mı yani?”

 

Yorum Yazın

İLGİLİ HABERLER