Gündem
  • 28.7.2019 15:56

CHP medyasından FETÖ destekli Suriyeli provokasyonu

Türkiye'ye karıştırmak için pusuda bekleyen dış güçlerle birlikte onların köpekliğini yapan FETÖ'cüler Türkiye'yi karıştırmak için bu kez Suriyelileri bahane etti.
Yapılan algı ve kumpaslar başta Sözcü Gazetesi olmak üzere CHP medyası üzerinden yürütülüyor. Oynanan oyun ve tehlikelinin büyüklüğünden haberi olmayan bir takım kişi ve kuruluşlar bu kumpasın ortağı oluyor.
FETÖ ve CHP medyasının meselesi Suriyeliler değil, ortalığı karıştırıp hükümeti düşürmek.
Suriyeli Provokasyonlarının Amerika ile yaşanan S-400 kriziyle aynı zamana gelmesi ve paralel şekilde yürümesi tezgahın nerede planlandığını açıkça gösteren bir delil..

Suriyelilerle ilgili eyleme akıl almaz manşet!

suriyeli manşetleri ile ilgili görsel sonucu

İstanbul'da bazı derneklerin Suriyelilerle ilgili eylemini farklı bir grup provoke etmeye çalıştı. Olayla ilgili bazı internet siteleri de bilinçli bir kışkırtma faaliyetine girişti. Eylem alanında hiçbir Suriyeli bulunmamasına rağmen, başta Sözcü olmak üzere olayı çarpıtan siteler, Suriyeliler polisle çatışmış, 'Türkiye'den gitmeyiz' eylemi yapmış gibi manşetler kullandılar.

Bazı sivil toplum kuruluşlarının üyeleri, İstanbul'da kaydı olmayan Suriye uyruklu yabancıların kayıtlı bulundukları illere gönderilmesiyle ilgili çalışmaları İstanbul Fatih'te protesto etti.

 Özgür-Der, Mazlum-Der, Mülteci Hakları Derneği ve Hukukçular Derneği üyeleri, Saraçhane Parkı'nda bir araya gelerek, çeşitli sloganlar attı. Gruptakiler, "Muhacirler yabancı değil kardeşimizdir" ve "Muhacire gardiyan değil ensar olalım" pankartları açtı.

FARKLI BİR GRUP PROVOKASYONA KALKIŞTI: 7 GÖZALTI

 

Bu sırada alana gelen farklı bir grup ise sloganlar atarak çevredekileri kışkırtmaya çalıştı. Gruplar arasında zaman zaman arbede çıktığı görüldü. Anadolu Ajansı'nın geçtiği bilgiye göre 7 kişi gözaltına alındı.

EYLEMSURİYELİLER KATILMADI

Saraçhane'deki eyleme Suriyelilerden katılım olmadı. Buna rağmen bazı internet siteleri akıl almaz şekilde olayı farklı yönlere çekti.

SÖZCÜ'DEN İNANILMAZ KIŞKIRTMA: SURİYELİLERLE POLİS KARŞI KARŞIYA GELDİ

Sözcü Gazetesi'nin internet sitesi "İstanbul'un göbeğinde Suriyelilerle polis karşı karşıya geldi! Tehlikeli gerginlik" manşetini attı. Ancak sitenin haber metninde, satır arasında eyleme Suriyelilerin katılmadığı bilgisinin yer alması dikkat çekti.

AÇIK AÇIK YALAN YAZDILAR! PES DEDİRTEN BAŞLIK: İSTANBUL'DA "GİTMEYİZ" EYLEMİ!

Farklı bir internet sitesinin manşetinde de benzer provokasyon göze çarptı. Söz konusu site, eylemle ilgili bilgileri tamamen çarpıtarak, haber metninde 'göçmen dernekleri eylem yaptı' ifadesini kullandı.

Haber metninde sözü edilen bu dernekler "göçmenlerin derneği" gibi anlaşılsa da, aslında hepsi Türk dernekleriydi.

Aynı site haberin manşetinde de "İstanbul'da 'gitmeyiz' eylemi" başlığını kullanarak, eylemi Suriyelilerin yaptığını ve "gitmiyoruz" mesajı verdikleri algısını oluşturmaya çalıştı.

Ancak söz konusu site, eylem alanında Suriyelilerin bulunmadığı bilgisini ise gizledi.

Ä°lgili resim

Ä°lgili resim

suriyeli manşetleri ile ilgili görsel sonucu

İLGİLİ HABERLER