Gündem
  • 12.12.2019 22:29

CHP’nin namaz rahatsızlığı! Meclis'e soru önergesi verdi

İzmir'de İlahiyatçı Yazar Mikail Okumuş'un konuşmacı olarak katıldığı 'Seccadem beni özler mi?' başlıklı Namaz Konferansı, CHP'li isimleri rahatsız etti. CHP İzmir Milletvekili Sevda Erdan, söz konusu konferansı bir suçmuş gibi TBMM'ye soru önergesi olarak sundu.

İzmir’de bir ortaokulda düzenlenen 'Seccadem beni özler mi?' başlıklı namaz konferansı, CHP'li çevreleri rahatsız etti.

Okul müdürünü yasayı ihlal etmekle suçladı!

CHP İzmir Milletvekili Sevda Erdan, İlahiyatçı Yazar Mikail Okumuş'un konuşmacı olarak katıldığı 'Seccadem beni özler mi?' başlıklı Namaz Konferansı için TBMM'ye soru önergesi verdi. Kılıç Namaz Konferansı'ndan olan rahatsızlığına ilişkin sorularını Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un cevaplandırmasını istedi.

Okul müdürünü yasal yönetmelikleri ihlal etmekle suçlayan CHP'li vekil, genç neslin Namaz'ı öğrenmesinden duyduğu rahatsızlığını gözler önüne serdi.

Okul müdürü CHP'li vekilin suçlamasına ilişkin açıklamasında, "Biz öğrencileri Namaz Konferansı'na gelmeleri için zorlamadık. İsteyenler katıldı." ifadelerini kullandı.

 Taha Emre Özdemir  Yeniakit.com.tr

Yorumlar (2)

  • - CUMHUR

    Chp nin kurulma nedeni islam düşmanlığı ile başladı. Ecevit in dediği gibi Chp bütün kötülüklerin anasidır

  • - CUMHUR

    Okullarda zorunlu olarak din ve ahlak bilgisi okutuluyor nasıl kılınacağı öğretiliyor tabi ki herkes dinini öğrenecek, ama Külliyede bir Millet Camii var namaz vakti bakanlar diyanetin ileri gelenleri ile toplantı yapılıyor fitne fesat alkışlanılıyor namaza icazet edilmiyor bu şov olmuş.!

Yorum Yazın

İLGİLİ HABERLER