Gündem
  • 30.10.2012 16:40

CHP olay başkanı görevden mi alıyor?

Başbakan Erdoğan askeri göreve çağıran CHP'li başkanı sert sözlerle eleştirdi.İşte o başkanın görevden alınması gündemde..
CHP Lideri Kılıçdaroğlu, CHP'nin Grup toplantısında Başbakan'a yanıt verdi. Kılıçdaroğlu, "İnsanın hayatını hiçe sayan bir Başbakan olabilir mi? İstediğiyle, tankla, tüfekle gelsin" dedi.

Kılıçdaroğlu Ankara Başsavcısı için de 'Savcı açıp önce açıp savcı ne demektir onu okusun. Sen Türkiye'nin savcısı mısın? Recep Tayyip Erdoğan'ın savcısı mısın?' diye konuştu.

Kılıçdaroğlu'nun "Darbeden medet uman CHP'li olmaz" sözü CHP'de gözleri CHP İstanbul İl Başkanı Oğuz Kaan Salıcı'ya çevirdi. Adnan Keskin'in de Salıcı için "İstifasını alalım" dediği iddia edildi. Salıcı, 29 Ekim kutlamasında askerlere "Sizin korumanız gereken cumhuriyete biz sahip çıkıyoruz" diye seslenmişti.

CHP İstanbul İl Başkanı Oğuz Kaan Salıcı’nın Taksim’deki 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları sırasında Atatürk anıtına çelenk koyma törenine katılan askerlere "Sizin korumanız gereken cumhuriyete biz sahip çıkıyoruz” diye bağırması partide krize neden oldu.

Bu olay üzerine CHP'nin örgütlerden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Adnan Keskin'in CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na Salıcı'yı kastederek "İstifasını alalım" dediği öğrenildi.

Gercekgundem.com'un edindiği bilgiye göre CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu Oğuz Kaan Salıcı'yı çok sert bir dille eleştirdi.

Öte yandan Salıcı'nın şu anda İstanbul il binasında gelişmeleri takip ettiği öğrenildi. Salıcı'nın bir açıklama yapması bekleniyor.

GRUP TOPLANTISINDA DA UYARDI

Kılıçdaroğlu'nun grup toplantısında söylediği şu sözler dikkat çekti: "Kimse darbelerin arkasında duramaz. CHP darbelerden en fazla zarar gören parti. Darbeyi şiddetle reddediyoruz. Darbeden medet uman CHP'li olmaz."

İLGİLİ HABERLER