Gündem
  • 16.6.2014 14:32

CHP'den ayrılıp AK Parti'ye katıldılar

Antalya'da CHP'den ayrılıp Ak Parti rozeti takan CHP'liler, yeni partilerinde basın toplantısı düzenledi. Ak Parti İl Başkan vekili Ömer Duman'ın da yer aldığı toplantıda grup adına CHP eski İl Başkan Yardımcısı Mehmet Atmaca neden Ak Parti'ye geçtiklerini açıkladı.

CHP PARALEL YAPININ ORTAĞI OLDU

CHP'li grubun Ak Parti'ye geçişlerin öncüsü olacağını söyleyen Mehmet Atmaca, Ak Parti'ye katılma gerekçelerini anlatırken şöyle konuştu:

“CHP 'İktidara gelebilmek uğruna her yol mubahtır' anlayışıyla ülkemizin geleceğini tehdit eden paralel yapının ortağı olmuştur. CHP, emek ve emekçi ekseninden uzaklaşmış, böylece halktan uzaklaşmış, belli bir kitle partisi haline gelmiştir. Etnik köken ve inanç üzerinden siyaset yapılmasına destek vererek toplumun kutuplaşmasına yol açmıştır."

CHP ENTRİKALARLA DÜŞMANLIĞI KÖRÜKLÜYOR

CHP'nin Atatürkçü seçmenin oyunu alabilmek için türlü ayak oyunlarıyla Atatürk ve bayrak üzerinden siyaset yaparken bir taraftan gerçek Atatürkçüleri tasfiye etmeye başladığını iddia eden Mehmet Atmaca, “Projeleriyle, ideolojimsyle halka güven vermeyen CHP; özgürlüklerin, masumane küçük olayların arkasına sığınarak ülkemizin huzurunun bozulmasına ve kaos ortamı yaratılmasına çanak tutulmuştur. Yalanın, iftiranın, ayak oyunlarının, emek hırsızlığının doğal olarak algılandığı CHP, toplumdaki huzur ve güveni, istikrarı bozmak için türlü entrikalarla düşmanlığı körüklemektedir. Bizler bu oyunları gördük" diye konuştu.


SAYI KATLANARAK ARTACAK


Paralel yapıyla ve ülke huzurunu bozan unsurlarla savaştığı için Ak Parti'de olduklarını aktaran Mehmet Atmaca, “Toplumun tüm kesimlerine hitap eden, çözüm üreten bir kitle partisi olduğu için Ak Parti'deyiz. Etnik köken ve inanç farklılıkları üzerinden siyaset yapılmadığı için, kutuplaşmalara izin verilmediği için Ak Parti'deyiz. Şu anki yapısıyla Atatürkçüleri ve demokratları kucaklayarak en güçlü parti olduğuna inandığımız için Ak Parti'deyiz. Lideri ve projeleriyle halka güven veren ve istikrar sağlayan en güçlü kurum olduğuna inandığımız için Ak Parti'deyiz. Sayımız bu kadar ile sınırlı kalmayacak ve her geçen gün bu sayı katlanarak artacaktır" diye konuştu.


ÖNCEDEN KONUŞULAN BİR HAREKETTİ


Toplantıda basın mensuplarının sorularını da yanıtlayan Mehmet Atmaca, hiçbir pazarlık ve görüşme yapılmadan Ak Parti'ye katıldıklarını vurguladı. Ak Parti'ye geçen grubun yerel seçimlerde CHP'nin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Akaydın'a oy vermediğini kaydeden Mehmet Atmaca, “Bu daha önceden konuşulan bir harekettir. Büyükşehir kazanılmasaydı da biz Ak Parti'ye geçişi gerçekleştirecektik" ifadelerini kullandı.

Özgür ÖZTÜRK/ANTALYA, (DHA)

İLGİLİ HABERLER