Gündem
  • 26.4.2019 08:00

CHP'li Bülent Kuşoğlu : Silahımızı çekeriz

"Tabancamı çekerek gereğini yaparım!"

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Bülent Kuşoğlu, Ankara Çubuk'taki şehit cenazesinde Kemal Kılıçdaroğlu'na yapılan saldırıyla ilgili konuşurken, "Devlet; devlet erkanını, milletvekillerini, vatandaşlarını koruyamıyorsa, benim gibi milletvekilleri gövdesini koyarak, tabancasını çekerek gereğini yapar." dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve AnkaraMilletvekili Bülent Kuşoğlu, TBMM’de düzenlediği basın toplantısında, Genel Başkan Kılıçdaroğlu’na yönelik saldırının yaşandığı Çubuk’taki şehit cenazesinde kendisinin de bulunduğunu, linç girişimiyle ilgili bazı siyasilerin gereğini yaptığını ancak birçoğunun olayı kınamadığını belirtti.

Olaya çok üzüldüğünü anlatan Kuşoğlu, bazı siyasilerin, “Kılıçdaroğlu’nu kendi milletvekilleri yalnız bırakmıştır.” açıklamasının da ahlak dışı bir iftira olduğunu ifade etti. Kuşoğlu, Çubuk’ta katıldığı şehit cenazesinin devlet töreni olduğunu, devletin herkesin güvenliğini sağlaması gerektiğini belirterek, şöyle konuştu:

“Bazı yöneticiler, devletin görevlerinin, devletin ne olduğunun farkında değiller. Benim gibi bazı milletvekillerinin orada koruma görevi yapması gerektiğini söylüyor. Devlet; devlet erkanını, milletvekillerini, vatandaşlarını koruyamıyorsa, benim gibi milletvekilleri gövdesini koyarak, tabancasını çekerek gereğini yapar. ‘Devlet değiliz, bu işi beceremiyoruz’ deniliyorsa, ben görevimi yapmaya hazırım."

Yorumlar (1)

  • - CUMHUR

    Askere polise milletvekiline bunun için beylik silahı veriliyor, devletin ulaşmadığı yerde kendisini korusun diye.!

Yorum Yazın

İLGİLİ HABERLER