Asayiş
 • 22.7.2019 16:11

CHP'li Kaftancıoğlu'ndan çok pişkin savunma

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu katıldığı bir canlı yayında hakkında açılan davayı değerlendirdi. Attığı skandal tweetlerini pişkin ifadelerle savunan Kaftancıoğlu, hakaretini şu skandal gerekçeyle savundu: "Suçum çok büyük. Cumhurbaşkanına hakret etmişim. Ben o tweetleri 6-7 yıl öncesinin şartlarına göre yazdım."

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu Halk TV'de katıldığı bir canlı yayında attığı skandal tweetlerine ilişkin hakkında açılan davayı değerlendirdi."23 Haziran’dan önce birilerinin aklına gelmiş tweetlerim soruşturulmuş."diyen Kaftancıoğlu hakkındaki soruşturmayı İstanbul'da yenilenen seçimle ilişkilendirdi.

Kaftancıoğlu şunları söyledi:

"Ne zaman ki 31 Mart seçimlerine gelirken yine bu dosya birilerinin aklına gelmiş. Seçim ertelenir ertelenmez dosya sürece konulmuş. 13 Ocak’taki haliyle bir ek bile yapılmadan jet hızıyla 5 günde kabul edilmiş. Ne hikmetse ilk duruşmada savunma istememe rağmen kabul edilmedi, sonra da hâkim kendi kararından vazgeçerek 18 Temmuz’a dava günü verdi."

'Suçum çok büyük'

Kaftancıoğlu attığı skandal tweetlerini pişkin ifadelerle savundu:

"Suçum çok büyük, Cumhurbaşkanına hakaret etmişim, kamu görevlisine hakaret etmişim, halkı kin ve nefrete teşvik etmişim, bunları 6 yıl önce attığım tweetlerle yapmışım. Ben Türkiye Cumhuriyeti'ni aşağılamam. Çünkü ben Atatürk’ün kurduğu partide görevliyim. O koltuklarda oturanlar da o makamları aşağılamasınlar diye bunu yapanları uyarma sorumluluğum var.

'Ben o günün şartlarında yazdım'

Kaftancıoğlu hakaret içerikli tweetlerini yıllar öncesinin şartlarına göre yazdığını savunarak sözlerine şöyle devam etti:

"6-7 yıl öncesinde de yazdım, o günün koşullarında eleştirdiğim ve eleştirmem gereken durumları cımbızla seçip, bağlamından koparıp sundular. Ben bir yaşam hakkı savunucusuyum. Suçu ne olursa olsun herkesin yargılanma hakkı vardır. Ne olursa olsun siz 3 kadını Avrupa’nın merkezinde vahşice öldürüyorsanız ben bunu kınamak zorundayım. Bu kişilerin suçu ne olursa olsun bunu yapmak zorundayım. Ne olursa olsun sen o kişileri yargılamak zorundasın."

İşte O tweetler:
CHP’li Canan Kaftancıoğlu'na "Cumhurbaşkanına hakaret, Türkiye Cumhuriyeti devletini alenen aşağılama, halkı kin ve düşmanlığa tahrik etmek ve terör örgütü propagandası yapmak." suçlarından açılan dava 28 Haziran'da görülecek. 37. Ağır Ceza Mahkemesi, Kaftancıoğlu için 17 yıla kadar hapis cezası istiyor.

 Taha Emre Özdemir yeniakit.com.tr

Yorumlar (7)

 • - CUMHUR

  Domuzcu Canan

 • - MHP

  Bu Yahudi karıyı gönderin Yunanistana gitsin

 • - FAŞİST CHP

  Chp nin yunanlı Şıllığı çirkef Canan Türk düşmanıdır

 • - CUMHUR

  Chp gibi bu (kadında kadınlara da haksızlık oluyor ama) Bu yaratık iğrenç bişey Hristiyan olan bu yaratık Türk ve Türkiye düşmanlığı yapıyor Devlete ve Devlet görevlilerine saldırıyor Irkçılık yapıyor insanları kim ve nefrete teşvik ediyor Defolup gitsin Yunanistana oda rahatladım Türkiye de Hain partinin Hain yöneticisi

 • - Bilal yonca

  Madem devleti katil olarak suçluyorsun bedelinide ödemelisin. Eden bulur.

 • - Burak

  Kim bu kadın ya atın içeri çürüsün. Devlete ve vatandaşın seçtiklerine hakaret etmeden siyaset yapılır. Dünyanın heryerinde kural budur. Eleştiriye gelince biz de eleştiriyoruz oy verdiğimiz adamı. Ama kimsenin şahsına ve makamına hakaret edemezsin.Öyle bir dünya yok varsa bildiğin yer git orada herkes birbirine sövsün sen de orada yaşaa.

 • - Burak

  Kim bu kadın ya atın içeri çürüsün. Devlete ve vatandaşın seçtiklerine hakaret etmeden siyaset yapılır. Dünyanın heryerinde kural budur. Eleştiriye gelince biz de eleştiriyoruz oy verdiğimiz adamı. Ama kimsenin şahsına ve makamına hakaret edemezsin.Öyle bir dünya yok varsa bildiğin yer git orada herkes birbirine sövsün sen de orada yaşaa.

Yorum Yazın

İLGİLİ HABERLER