Gündem
  • 26.1.2021 12:26

CHP'li vekil Canan Kaftancıoğlu'nu Zaman Gazetesi yazarlığı ile vurdu

CHP Milletvekili Mehmet Ali Çelebi, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’na Twitter’dan tepki gösterdi. Kaftancıoğlu’nun Halk TV’de katıldığı programdan bir bölüm paylaşan Çelebi, şu ifadeleri kullandı: “Katledilen aydınımız Ümit Kaftancıoğlu anmasına katılıp,gelini olduğu için hanımefendiyi tanıdım. Cezaevinden tanımam. Aynı PM’de görev yaptığı birini cezaevinde zannetmesi trajikomik. Abimle tanışıklığı sebebiyle evine bir kez gittim. Davalardaki konumuna gelince aşağıdadır.”

Filiz'in Düşünceleri on Twitter: "Ekrem İmamoğlu Samanyolu Tv'de spor  yorumculuğu yaparken, Canan Kaftancıoğlu'nun da Zaman gazetesinde  çalıştığını biliyor muydunuz.!? Bilmiyorsanız öğrendiniz..…  https://t.co/YKHRrdvRVf"

Canan Kaftancıoğlu, programda Mehmet Ali Çelebi’nin CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na yazdığı mektuba ilişkin değerlendirmeler yapmış ve şu ifadeleri kullanmıştı: “İlk doğdum günden itibaren hiç değişmedi fikirlerim. Ben Cumhuriyetin var ettiği Anadolu’dan yetişen bir kız çocuğuyumdur. 50 yaşına geliyorum fikirlerim yine aynı. Ben bunu şunun için söylüyorum. CHP’de olsun ya da olmasın Atatürk ile sorunu olan biriyle değil siyaset yapmayı çok net söylüyorum evine gidip dostluk yapmayı bile doğru bulmam.”

 İşte Mehmet Ali Çelebi’nin o paylaşımları ve Canan Kaftancıoğlu’nun yanıtı:

 


İLGİLİ HABERLER