Spor
  • 28.10.2021 11:26

Çifte imza.. Galatasaray'da mutlu son!

Galatasaray'da mutlu son! Kerem Aktürkoğlu ile Taylan Antalyalı imzayı atıyor

Galatasaray'dan son dakika iç transfer hamlesi... Yerli oyuncu statüsüyle ilgili son gelişmeler sonrası atağa kalkan Sarı Kırmızılı ekip, 900 bin TL kazanan Kerem Aktürkoğlu ve 2.5 milyon TL garanti maaş alan "Taylan Antalyalı ile yaptığı görüşmelerde son aşamaya geldi. İki oyuncunun da sözleşmesi revize edilecek, kısa süre içerisinde resmi açıklama yapılacak.

Bu yıl 8+3 olarak devam eden yabancı kuralının gelecek sezon 7+4'e düşecek olması nedeniyle elindeki yerli oyuncuları kaybetmek istemeyen Galatasaray , iç transferde atağa kalktı. Sarı Kırmızılı ekip, 1 yıllık sözleşmesi kalan ve 2.5 milyon TL kazanan Taylan Antalyalı ile 950 bin TL garanti ücret alan Kerem Aktürkoğlu ile yaptığı görüşmelerde son aşamaya geldi.

Yıllık ücretleri artacak

Uzun süredir Taylan ve Kerem ile görüşme halinde olan Galatasaray Yönetimi, iki oyuncusu ile de prensip anlaşmasına vardı. Galatasaray yönetimi bu hamlesiyle, ocak ayındaki kış transfer döneminde elini güçlendirmiş oldu. İmzaların kısa süre içerisinde atılacağı ve Sarı Kırmızılı ekibin konu ile kısa süre içerisinde ilgili resmi açıklama yapacağı öğrenildi.

4 milyon TL imza parasıyla geldi

2019-2020 sezonu başında Erzurumspor'dan 4 milyon TL imza parasıyla transfer edilen Taylan Antalyalı, ilk sezonunda 2 milyon TL, ikinci sezonunda 2.2 milyon TL kazandı. Bu sezon 2.5 milyon TL garanti ücret alan 27 yaşındaki orta saha, önümüzdeki sezon ise 3 milyon TL kazanacaktı.

Serie A ekipleri pusuda

Geçen sezondan beri büyük bir çıkış yakalayan ve A Milli Takım aday kadrosuna da dahil edilen Taylan Antalyalı için Serie A ekiplerinin pusuda olduğu iddia ediliyor.

İLGİLİ HABERLER