Gündem
  • 16.2.2020 21:13

Çin'de bankalar banknotları dezenfekte etmeye başladı

Guardian yazdı: Coronavirüsünde sıra banknotlara geldi

Haftalardır dünyayı her anlamda etkisi altına alan coronavirüsü yeni ismiyle "COVID-19" salgınında ilginç gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Virüse dair korunma yöntemleri vahim görüntülerin ortaya çıkmasına neden oluyor.

Ölümcül coronavirüsü Çin anakarası başta olmak üzere dünya genelinde 69 bin insana bulaşmış durumda. Virüs kaynaklı semptomlara bağlı olarak yaşamını yitirenlerin sayısı ise bin 669'a yükseldi.

VİRÜSLE MÜCADELE BANKALARA SIÇRADI

Japonya'nın Okahama limanına demirleyerek karantinaya alınan gemide ise 70 yolcuda daha coronavirüsü tespit edildi. 3 bin 500 kişilik geminin yolcuları günlerdir içeride kilitli. Gemide virüse yakalananların sayısı ise 365 oldu.

VİRÜSLE MÜCADELE BANKALARA SIÇRADI

İngiliz The Guardian gazetesinin haberine göre, Çinli yetkililer, ölümcül virüsün yayılmasını durdurmak için kullanılmış banknotları dezenfekte etmeye ve 14 gün boyunca karantinada tutmaya başladı.

Destelerce kullanılmış yuanı ultraviole ışık altında ya da yüksek ısıda tutan banka çalışanları, nakit paraları tekrar kullanıma sokmadan önce 14 gün boyunca karantinada tutuyor.

Haberin ardından sosyal medyada Çin'deki bir bankadan görüntüler paylaşıldı. Görüntülerde çalışanların paraları nasıl dezenfekte ettiği ve ardından karantinaya aldığı gözler önüne seriliyor.

Coronavirüsü riski taşıyan bölgelerden gelen son dakika bilgilere göre, insanlar 'karantina'' adı altında evlerine asma kilitle kilitlenmeye başlandı.

SAYDAM BARİKATLAR EŞLİĞİNDE YEMEK

Karantinadaki şehirlerde yaşayanlar pet şişeler ve kasklarla kendini korumaya çalışıyor. Virüse yakalanan kişi sayısındaki artış korkuturken, insanların bu hastalığa yakalanmamak için aldıkları önlemler de dikkat çekti. İşte Coronavirüsü ile savaşan ülkelerden kareler...

SAYDAM BARİKATLAR EŞLİĞİNDE YEMEK

Hong Kong'ta çekilen görüntüler, COVID-19 virüsüne karşı alınan önlemlerin gündelik yaşamı nasıl değiştirdiğini gözler önüne seriyor. Hong Kong Kowloon bölgesinde bir restoranda çekilen bu karelerde insanlar yemeklerini dört yanı sarılı bir şekilde saydam bariyerler etrafında yiyor.

İNSANLARI EVLERİNE KİLİTLİYORLAR

İNSANLARI EVLERİNE KİLİTLİYORLAR

Çin'den gelen yeni görüntüler COVID-19 salgınında vahim olayların yaşandığını gözler önüne seriyor. Sosyal medyada gündeme gelen görüntüler, yerel medyada yer alan raporları destekler nitelikte.

Chinese money disinfect ile ilgili görsel sonucu

Yorum Yazın

İLGİLİ HABERLER