Dünya
  • 27.2.2020 10:58

Çinli hemşirelerin çığlığı!.. Durum sandığınızdan kötü bize yardım gönderin

Çinli hemşirelerin çığlığı!.. Durum sandığınızdan kötü bize yardım gönderin

İlk olarak Çin’in Vuhan kentinde ortaya çıkan ve zamanla dünya üzerinde hızlı şekilde yayılım gösteren koronavirüs salgınında son dakika gelişmeleri yaşanıyor. Koronavirüs’ün ilk olarak ortaya çıktığı Çin’in Vuhan kentinde ölü sayısı 2.715’i bulurken bugün flaş bir gelişme yaşandı. Vuhan kentinde salgınla mücadelede görev alan 2 hemşireden acı bir haykırış yükseldi. Guangzou Hastanesinden Yingçun Zıng ve Sun Yet-sen Hastanesinden Yan Cın isimli hemşireler bir tıp dergisine yaptıkları açıklamalarda korkunç detayları dile getirdi. 2 hemşirenin yaptığı açıklamalarda o detay ise dikkatleri çekti.

CHİNNES NURSE CORONAVİRUS ile ilgili görsel sonucu

Çin'in Hubey eyaletine bağlı Vuhan kentinde görevli 2 hemşire, yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) mücadele için diğer ülkelerin sağlık çalışanlarından yardım talep etti. The Guardian'da yer alan habere göre, Guangzou Hastanesinden Yingçun Zıng ve Sun Yet-sen Hastanesinden Yan Cın, tıp dergisi The Lancet'de yayımlanan mektuplarında ruhsal ve fiziksel yorgunluklarından bahsederek, yardım talebinde bulundu.

CHİNNES NURSE CORONAVİRUS ile ilgili görsel sonucu

Mektuplarında, Kovid-19 ile mücadelede sağlık çalışanlarına yardım etmek amacıyla ocak ayında Vuhan'a geldiklerini anlatan hemşireler, "Daha fazla yardıma ihtiyacımız var. Diğer ülkelerden hemşire ve sağlık çalışanlarının Çin'e gelerek bu mücadelede yanımızda olmalarını istiyoruz." ifadelerini kullandı.

Vuhan'daki koşullar ve ortamın düşündüklerinden çok daha zor olduğunu dile getiren 2 hemşire, önlük, N95 maske, gözlük, yüz koruyucusu ve eldiven gibi ekipmanlarda eksiklerinin olduğunu belirtti...

Mektupta, sağlık çalışanlarının uzun saatler bir şey yiyemediğini, bazılarının bu nedenle bayıldığını dile getiren hemşireler, "İşimizde iyi olsak da biz de insanız. Diğer herkes gibi bazen çaresiz hissediyoruz. Kaygı ve korkularımız var. Burada ne kadar süre kalacağımızı bilmiyoruz ve büyük risk altındayız." şeklinde durum değerlendirmesi yaptı...

İLGİLİ HABERLER