Asayiş
  • 29.9.2014 12:00

Çocuğu bıçaklayıp öldüğünü kontrol ettikten sonra kaçtılar

Olayın ortaya çıkan görüntülerinde zanlıların çocuğu bıçakladıktan sonra ölüp ölmediğini kontrol ettiği görüldü.
Olay, 24 Eylül 2014 akşamı merkez Yüreğir ilçesine bağlı Tahsilli Mahallesi'nde meydana geldi. İddiaya göre, 17 yaşındaki Sefa Azan bir yıl önce 14 yaşındaki N.Ö. ile sevgili oldu. Ancak N.Ö. bir süre sonra Azan'dan ayrılıp A.A. (17) ile arkadaş oldu. N.Ö. daha sonra A.A.'ya kaçtı. Çift yaşları küçük olduğu için resmi nikah yaptırmadan dini nikah yaptırarak birlikte yaşamaya başladı. Bu arada bu durumu öğrenen Sefa Azan, A.A.'nın arkadaşlarına, "O kız benim eski sevgilim onunla ben cinsel ilişkiye girdim. A.A. bu kızı buna rağmen nasıl alıyor" diye dedikodu çıkardı. Bu durumu duyan A.A., Azan'ı telefonla arayarak, "Benim karım hakkında dedikodu çıkartıyormuşsun. Erkeksen Tahsilli İlkokulu’na gel" dedi.

Sefa Azan bunun üzerine arkadaşlarını toplayıp okula geldi. A.A. da yanına babası Mustafa A., kardeşi C.A. (15), kuzeni Ahmet Salih Ö. (33), arkadaşları Bayram Ö. (19), Mert Ö. (20) ve N.D.'yi (15) alarak okulun bahçesine geldi. A.A. bahçeye gelir gelmez, Sefa Azan'a seslenerek, "Sen misin benim karımın hakkımda dedikodu çıkartan" diye bağırdı. Bunun üzerine Azan da "Benim ne olacak itirazın mı var" diye bağırınca kavga çıktı. Azan, C.A.'yı kolundan bıçaklayıp kaçmak istedi. Ancak baba Mustafa A. Azan'ı kovaladıktan sonra yakaladı. Bu arada Azan'daki bıçağı olan N.D. ile kendi bıçağı olan A.A. Azan'ı bıçaklamaya başladı. Diğer arkadaşları da Azan'ı darp etmeye başladı.

Bir ara Azan baba ve oğlun elinden kurtulur gibi oldu ancak baba Azan'ı tekrar tutunca oğlu Azan'ı bıçaklamaya devam etti. Bir süre sonra Azan yere düştü. Yere düşünce zanlılar okulun bahçe kapısına doğru yavaş yavaş yöneldi. Ancak bir kişi Azan'ın yanına gelip boynundan ölüp ölmediğini anlamak için nabzını kontrol etti. Nabza bakan zanlı bir süre sonra Mustafa A.'yı çağırdı. Azan'ın yanına gelen Mustafa A.'da nabzına baktıktan sonra öldüğüne emin olarak okuldan yavaş yavaş ayrıldı. Zanlılar okulun bahçe kapısından çıkarken Azan'ın kavga için çağırdığı arkadaşları geldi. Azan'ı kontrol eden arkadaşları bir süre bekledikten sonra onu karga tulumba alarak hastaneye götürdü. Bu anlar okulun güvenlik kamerası tarafından kaydedildi. Zanlılar ise çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi.

FATİH KEÇE

 

İLGİLİ HABERLER