Asayiş
  • 30.4.2017 14:28

Çocuk yaşta akılalmaz cinayet...

Adana'da akıllara durgunluk veren cinayet! 17 yaşındaki İsa Arıç ile akrabası olan 16-17 yaşlarındaki Z.K. adlı kız çocuğu resmi nikahsız birlikte yaşamaya başladı. Z.K. iddiaya göre sabaha karşı sevgilisi olduğu öne sürülen İ.D.'yi eve aldı. Uykudan uyanan Arıç, İ.D.'yi görünce kavga çıktı. İ.D. Arıç'ı bıçakla öldürüp kaçtı.

Adana'daki korkunç cinayetin ardından akılalmaz bir hikaye çıktı. 17 yaşındaki İ.D. sevgilisi olduğu öne sürülen Z.K.'nin (16-17) nikahsız birlikte yaşadığı İsa Arıç'ı öldürdü.

Olay, dün gece merkez Sarıçam İlçesi'nde meydana geldi. İddialara göre İsa Arıç ile akrabası Z.K. resmi nikahsız olarak ailesinin yanında birlikte yaşamaya başladı. İddiaya göre Arıç ile Z.K. dün gece uyumak için yatak odalarına gitti. Sabaha karşı Z.K.'nin, gönül ilişkisi olduğu belirtilen İ.D.'yi eve aldığı öne sürüldü. Bu sırada uyanan İsa Arıç, Z.D. ile İ.D.'yi yakaladı.

Çıkan kavgada İ.D., Arıç’ı göğsünden 2 defa bıçaklayarak balkondan atlayıp kaçtı.

Z.K.’nın çığlıkları üzerine uyanan evdekiler İsa Arıç’ı kanlar içinde buldu. Adana Numune Hastanesi’ne kaldırılan Arıç, kurtarılamadı.

İlk ifadesinde Arıç'ı yaralı halde bulduğunu söyleyen Z.K. cinayet büro polislerinin yaptığı sorgusunda cinayeti, gönül ilişkisi olduğu İ.D.’nin işlediğini itiraf etti. Balkondan atladığında ayağını burktuğu ifade edilen İ.D.ÿevindeÿpolis tarafından yakalandı. Olayla ilgili soruşturma devam ediyor.

İLGİLİ HABERLER